Már több mint tíz évvel ezelőtt felkeltette Gyurcsány Ferenc miniszterelnök érdeklődését a Club Aliga értékesítése, aki egy lapunk birtokába került dokumentum szerint 1993. január 29-én a Miniszterelnöki Hivatal tanácsadójaként mutatkozott be az egykori pártüdülő eladásáról folytatott eszmecserén. Kérdéses ugyanakkor, hogy Gyurcsány a kancellária képviseletében járt-e el, hiszen a jelenlévők megmutatták a Magyar Nemzetnek a kormányfő saját vállalatának, az Altus Rt.-nek a logójával ellátott névjegyét, amelyet a tárgyaláson nyújtott át az érintetteknek.
Balatonaliga település érdekvédő egyesülete a találkozón azt javasolta, hogy a Balaton legnagyobb (másfél kilométeres), még be nem épített partszakaszát nem egészében kellene privatizálni, hanem annak egyik részét a nyaralók számára hozzáférhetővé kellene tenni.
*
A Gyurcsány által is aláírt dokumentum szerint a kormányfő úgy vélte: az üdülőközösség javaslata kedvező feltételeket teremthet a helyi lakosok és az üdülők számára, ugyanakkor annak elfogadása a vártnál 600-800 millió forinttal csökkentené az épületegyüttes eladási árát.
Az üdülőközösség küzdelme hiábavalónak látszik, ugyanis a Kincstári Vagyoni Igazgatóság a közelmúltban pályázatot írt ki a Club Aliga egészben történő eladására, amelyhez csupán az önkormányzat nyomására csatolták azt a kitételt, hogy a strand egy része az üdülők számára is hozzáférhető legyen. A pályázatok benyújtási határideje holnap jár le. Információink szerint eddig hárman vették meg a több mint félmillió forintos pályázati dokumentációt.
Emlékezetes, az Antall-kormány Miniszterelnöki Hivatalának helyettes államtitkáraként az állam részéről Szilvásy György – a Belügyminisztérium jelenlegi közigazgatási államtitkára, Gyurcsány korábbi hűséges üzlettársa – járt el a balatonőszödi volt kormányüdülő magánosításában, amelynek végeredményeként Gyurcsány Ferenc cége, az Aldo Kft. lízingelhette a balatonőszödi ingatlant évi 2,5 millió forintért tízéves futamidőre, és ötmillió forint 2003-ban való kifizetése ellenében. A Magyar Hivatalos Közlönykiadó 1997-ben évi 2,5 millió forintért visszabérelte az üdülőt, így még a csekély vételár nagy része is megtérült az Aldo Kft.-nek.
Arról is beszámoltunk, hogy októberben a Magyar Nemzeti Üdültetési Alapítvány az MSZP-hez közel állónak tartott Leisztinger Tamás érdekeltségébe tartozó Arago Befektetési Holding Rt.-nek adta el a kilencmilliárd forint értékű SZOT-üdülővagyon legutolsó részletét. Az alapítvány által létrehozott Hunguest Vagyonkezelő Rt. tulajdonában lévő részvényeket az Aragónak értékesítették, az üzletrészek jogát pedig a Hunguest Hotels Rt.-be apportálták, amelyet szintén Leisztinger cége működtet.
Gulyás Gergely: Az Európai Néppárt európai baloldallal és liberálisokkal megkötött paktuma kockázatos egész Európára és Magyarországra nézve is