A holnap kezdődő vádbeszéd után a védelem fejti ki álláspontját, majd ezek hosszától függően január 27-én vagy 31-én hirdet elsőfokú ítéletet a Pest Megyei Bíróság a székesfehérvári maffiaügyben – tudtuk meg. Miszori László, a bíróság büntetőkollégiumának vezetője a Magyar Nemzetnek elmondta: mint ahogy az egész eljárás, úgy a perbeszédek is zárt ajtók mögött hangzanak el, de az ítélet rendelkező részére beengedik a nyilvánosságot. Hozzátette: ha a tárgyaló bíró indokolását össze tudja úgy foglalni, hogy ne érintse az államtitkos részeket, akkor várhatóan azon is részt vehetnek az újságírók.
Novák Péter, az elsőrendű vádlott, M. Ákos vállalkozó védője lapunknak úgy nyilatkozott: védence felmentésére számít az államtitoksértés vádpontjában. A férfit egyébként a székesfehérvári alvilág vezetőjének tartott Abu Mohamed ügyében is elítélték, de kétéves börtönbüntetéséből azóta szabadult.
A Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatal nyolc civil, nyolc rendőrtiszt vagy tiszthelyettes, egy nyugalmazott rendőrtiszt, egy ügyész, egy ügyészségi nyomozó, egy büntetés-végrehajtási munkatárs, két ügyvéd és egy ügyvédjelölt ellen nyújtott be vádiratot. Az ügy adatai szerint a vádlottak többrendbeli – súlyosabbnak is minősülő – hivatali vesztegetést, bűnpártolást, hivatali, illetve különleges személyes adatokkal való visszaélést, hivatalos személy által elkövetett közokirat-hamisítást, valamint hamis tanúzásra való felhívást és több különféle vagyon elleni bűncselekményt követtek el. Egyeseket államtitoksértés miatt is felelősségre vonnak. Az anyagot a Belügyminisztérium kilencven évre titkosította.
Emlékezetes: Polt Péter legfőbb ügyész és Orbán Péter korábbi országos rendőrfőkapitány 2001. június 19-én rendkívüli sajtótájékoztatón jelentette be: a székesfehérvári szervezett bűnözés beépült a helyi igazságszolgáltatásba. Ezért átfogó akcióban több ügyészt, rendőrt, büntetés-végrehajtási alkalmazottat és vállalkozót letartóztattak.
A székesfehérvári maffiaügy előzményeinek lehet tekinteni a megyeszékhely rettegett vállalkozója, Abu Mohamed jordán állampolgár ellen folyt büntetőeljárást. A jordán férfi azt ígérte a fehérvári bűnüldöző szerveknek, hogy a főleg védelemmel és pénzbehajtással foglalkozó vállalkozása segítségével rendet tart a megyeszékhely alvilágában. Azonban kábítószerrel is elkezdett foglalkozni, s ezt a tevékenységet már nem tudták fedezni a rendőrök. Büntetőeljárás indult Mohamed ellen, de ő még akkor is bízott rendőrkapcsolataiban. A jordán férfit azonban rendőr ismerősei magára hagyták, s a Veszprém Megyei Bíróság két évvel ezelőtt huszonkétféle bűncselekmény miatt nyolcévi fegyházbüntetésre ítélte. Abu Mohamed emiatt kipakolt a rendőröknek, azt is sérelmezve, hogy az ellene lefolytatott bírósági eljárásban ő kapta a legszigorúbb büntetést.
Esővel, széllel érkezik egy kellemetlen hidegfront