Felfüggesztett szabadságvesztéssel, megrovással vagy éppen pénzbüntetéssel úszta meg az a huszonhárom rendőrtiszt, ügyész, ügyvéd és civil, akiket tegnap a Pest Megyei Bíróság első fokon államtitoksértésben, hivatali vesztegetésben, hivatali visszaélésben, hamis tanúzásra való felhívásban, bűnpártolásban és más, vagyon elleni bűncselekményekben talált bűnösnek. A székesfehérvári maffiaügyként elhíresült perben egyedül az elsőrendű vádlott, M. Ákos vállalkozó kapott letöltendő, két év két hónapos börtönbüntetést, de mivel ennek jó részét már előzetesben letöltötte, ráadásul a bíróság mindezt megfelezte, így neki sem kell várnia a behívót. Egy vádlottat pedig felmentettek. A kiszabott pénzbüntetések 50–150 ezer forintig terjedtek.
A bíróság súlyosbító körülményként értékelte hat vádlott büntetett előéletét, a rendőrtiszteknél pedig azt, hogy vezető beosztásukkal visszaélve követték el a bűncselekményeket. Nyomatékos enyhítő körülményként merült fel B. Csaba volt rendőr főtörzsőrmesternél és G. Ildikó ügyvédnél a teljes körű beismerő vallomásuk. Őket előzetesen mentesítette a bíróság a büntetett előélet hátrányai alól. Ugyanilyen megítélés alá esett több rendőrnél, ügyésznél, hogy munkájukat hosz-szú időn keresztül kimagaslóan teljesítették. Valamennyiüknél figyelembe vették azt is, hogy négy év telt el a büntetőeljárás megkezdése óta. Mivel az ügyet a Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálata 25 évre titkosította, így mindezek indokolásáról a sajtó nem értesülhetett.
Az ítéletet a védelem egy része tudomásul vette, többek felmentésért fellebbeztek. Az ügyész többnyire súlyosításért, valamint mellékbüntetések – rendőr vádlottaknál lefokozás, többieknél foglalkozástól eltiltás – kiszabása érdekében fellebbezett. Bárándy György ügyvéd, G. Ildikó védője a kihirdetés után újságíróknak úgy nyilatkozott: nem maffiaügyről van szó, nem volt sem keresztapa, sem piramisszerűen felépített bűnszervezet, csak egy közönséges vesztegetési ügy. Szerinte ez egy új, nem helyeselhető gyakorlat, hogy az indokolásról államtitok miatt kizárják a nyilvánosságot. Az eljárási törvény egyértelműen kimondja, hogy az ítélet kihirdetése nyilvánosan történik – jegyezte meg az ügyvéd.
Négy éve rendkívüli sajtótájékoztatón harangozta be Polt Péter legfőbb ügyész és Orbán Péter akkori országos rendőrfőkapitány: az elmúlt évtizedben először fordult elő, hogy felfedezték szervezett bűnözői csoportok behatolását az igazságszolgáltatásba. Orbán Péter felhívta a figyelmet, hogy információik szerint rendőrök bűnözőket mentegettek, nyomozásokat vittek félre.
Hallgat Magyar Péter arról, hogy melyik EP-képviselője agyhalott, melyik alkalmatlan, melyik Soros-ügynök