Az Antarktiszon ilyenkor nyár van, de a hőmérséklet nem magasabb mínusz 25–35 Celsius-foknál. A két magyar egy hatfős nemzetközi csapat tagjaként kelt útra. Az utolsó száztíz kilométert bő egy hét alatt, már sítalpakon tették meg a szélfútta jégmezőn keresztül. Már csak hat mérföldre voltak a Déli-sarktól, amikor egyik társuk – egy amerikai orvos – rosszul lett. Diagnosztizálta magát, és minden jel arra mutatott, hogy szívinfarktust kapott. Azonnal riasztották a mentőhelikoptert, amely tíz perccel későbbre ígérte érkezését, de késett, ezért sátrat emeltek életveszélyben lévő társuk fölé, és három órán át kétségbeesve várták a segítséget.
*
Miután az orvos megérkezett, és ellátta társukat, a csapat továbbindulhatott.
Kovalcsikné Bátori Krisztina és Ács Zoltán tegnap magyar idő szerint 0 óra 32 perckor tűzte ki a magyar zászlót a Déli-sarkra. Eredetileg úgy tervezték, hogy egy egész napot töltenek ott, de a késés miatt csak másfél órájuk maradt fényképezésre, filmezésre, és megbontottak egy üveg vodkát is. A Patriot Hills bázisra már nem gyalog, hanem sítalpas repülőgéppel tértek vissza, hogy mihamarabb, még a rossz idő beállta előtt továbbindulhassanak onnan. Közben azonban hatalmas vihar tört ki, a repülőgép nem tudott felszállni az antarktiszi bázisról. A magyar felfedezők és a csapat többi tagja a már jobb állapotban lévő társukkal, hegymászókkal és más expedíciók tagjaival együtt várják, hogy az idő jobbra forduljon, és elinduljanak Chilébe.
Odafelé szintén a Patriot Hills környéki időjárás miatt kényszerültek rostokolni honfitársaink. Akkor a leszállás vált bizonytalanná az antarktiszi bázison, mert a meleg miatt olvadni kezdett a jég. Három napig várakoztak Chile legdélibb kikötőjében, Punta Arenasban.
Ausztriai buszbaleset: magához tért a kómából a két túlélő