Veszélybe kerülhet a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda 2006-os úszó Európa-bajnokságra történő kibővítése, mivel a tulajdonos, vagyis a fővárosi önkormányzat közgyűlése január végén a jövő évi felnőtt kontinensviadalra adta hozzájárulását a létesítmény átépítéséhez, miközben a beruházást koordináló Nemzeti Sporthivatal (NSH) az idei ifjúsági úszó Európa-bajnokságra kért (és kapott) elvi építési engedélyt. A sziget megóvására tavaly decemberben létrejött Mozgalom a Margitszigetért Egyesület (Momart) szerint törvénybe ütközik, hogy a területileg illetékes angyalföldi önkormányzat által kiadandó építési engedély más célt jelöl meg, mint amire a tulajdonos a hozzájárulását adta; a jogszabályok értelmében vagy új építési engedélyt kellene beadnia a sporthivatalnak, vagy a Fővárosi Közgyűlésnek kellene új határozatot hoznia.
Domoszlai László, a szervezet főtitkára úgy vélte, az elvi építési engedélyt azért az ifjúsági Eb-re kérte a sporthivatal, mert ebben az esetben nem kellett a tervekben feltüntetnie a csak a felnőtt Eb-re kötelező két monumentális lelátót, és így kiküszöbölhette az egyébként szintén kötelező, időigényes környezeti hatásvizsgálatot, amely kimutatta volna a környezetben keletkező károkat. A Nemzeti Sporthivatal közölte: nincs jelentősége annak, milyen célra kérték az elvi építési engedélyt, csupán az a fontos, hogy azt a kérdéses területre kapták meg. Így a Hajós Alfréd-sportuszoda és a mellette lévő pénzügyminisztériumi üdülő területén egy 50-szer 25 méteres versenymedencét, egy 25-ször 25 méteres műugrómedencét, egy ötszintes műugróépületet, egy 1011 férőhelyes lelátót és egy gépészházat építenek meg az idén.
Gyárfás Tamás, a Magyar Úszószövetség elnöke kifejtette, hogy a Draskovics-csomag által megnyirbált összegből csak a margitszigeti uszodabővítést lehet megoldani. Rámutatott: ha valamiért hazánk visszalépne a kontinensviadal megrendezésétől, 500 ezertől egymillió euróig terjedő pénzbírságra, és a helyünkre lépő rendező ország költségeinek megtérítésére köteleznének minket.
A Fővárosi Közgyűlés januári döntése lehetőséget ad arra, hogy a védett közparknak számító Margit-szigeten tulajdonjogot szerezzen egy még ismeretlen vállalkozás, és az új komplexum is magánkézbe kerülhet. A Nemzeti Sporthivatal cáfolta az értesülést, Gyárfás pedig kijelentette: szerinte ez vaklárma, de ha a területet valóban privatizálnák, felvételét kéri a Momartba. A civilek közölték: dokumentumokkal tudják igazolni a magánosítás veszélyét, és készek befogadni Gyárfást is tagjaik közé.
Kubatov Gábor is elbúcsúztatta a mandátumát elvesztő Fekete-Győr Andrást