Hogy szökött meg Kardos?

Ellentmondó adatokat közölt a rendőrség és a bíróság illetékese az aszódi pénzszállító ellen elkövetett, csaknem félmilliárdos fegyveres rablás egyik gyanúsítottja, Kardos Zoltán februári megszökéséről.

2005. 03. 11. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A törvényszék képviselője azt állítja, hogy házi őrizetet rendelt el, a VIII. kerületi kapitányság vezetője viszont csak lakhelyelhagyási tilalomról kapott értesítést. Abban sem egyeznek a hatósági vélemények: ki, mikor és hogyan szerzett tudomást arról, hogy Kardost visszahelyezték előzetes letartóztatásba. Ami biztos: a gyanúsított előbb tudta meg, hogy újra be kell vonulnia a börtönbe, és gyorsan kereket oldott.
*
A tények szerint két éve, május 12-én az aszódi OTP-fióknál álarcos fegyveresek lövésekkel megállásra kényszerítették a Group 4 pénzszállítóját, és a 481 milliós zsákmánnyal elmenekültek. A rendőrség Kardost a bűncselekmény utáni hetekben fogta el, majd előzetes letartóztatásba helyezték. A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság január végén lezárta a nyomozást tizenegy meglévő és három körözés alatt álló gyanúsított ellen. Előtte azonban január 20-án a Pest Megyei Bíróság elsőfokú határozatával kiengedte Kardos Zoltánt és V. Jánost az előzetesből. Az ügyészség fellebbezett, a táblabíróság úgy döntött: a két gyanúsítottal szemben a szigorúbb kényszerintézkedést kell újra elrendelni. Mire a rendőrség kiérkezett Kardos Népszínház utcai lakásába, a férfit már nem találták ott. Társát, V. Jánost viszont a gödöllői kapitányság munkatársai visszakísérték a börtönbe.
– Azért helyezte a Pest Megyei Bíróság házi őrizetbe Kardos Zoltánt, mert az adatok szerint beismerő vallomást tett. Igazolta, hogy bejelentett munkahelye és lakása van, ráadásul a nyomozás a szökésben lévő társai miatt elhúzódhat – nyilatkozta lapunknak Szelényiné Roszik Erzsébet, a bíróság elnöke. Hozzátette: az adatok szerint Kardos nem volt ott a bűncselekménynél, csupán a helyszínről szállította el a három tettest. – Nem kaptunk a rendőrségtől olyan információt sem, hogy a gyanúsított figyelőként is közreműködött a rablásban – jegyezte meg az elnök asszony.
Tudomásul vette a bíróság döntését Csapi Balázs, a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság életvédelmi alosztályvezetője, ugyanakkor lapunknak megjegyezte: Kardos büntetett előéletű, és tevékenyen részt vett a bűncselekményben. A zsákmányból valószínűleg egy-két millió forintot kapott. Az osztályvezető február 16-án értesült róla, hogy kiengedték Kardost, de akkor már nem találták.
A Fővárosi Ítélőtáblához érkezett iratok szerint Kardos Zoltán ellen házi őrizetet rendelt el az elsőfokú bíróság azzal, hogy folyamatos járőrözéssel ellenőrizzék annak betartását – közölte lapunkkal Czine Ágnes, a táblabíróság büntetőkollégiumának vezetője. A bíróság szerint fennálltak az előzetes letartóztatás indokai, ezért Kardosra újból szigorúbb őrizetet róttak. Az erről szóló végzést a posta visszajelzése szerint a rendőrség február 14-én, Kardos édesanyja február 17-én vette át.
– A VIII. kerületi rendőrség arról kapott tájékoztatást, hogy Kardos Zoltán ellen lakhelyelhagyási tilalom van érvényben, amelyhez semmiféle magatartási szabályt nem írtak elő – tájékoztatta lapunkat a kerületi kapitány, Perlaki Attila ezredes. A gyanúsított előzetes letartóztatásának elrendeléséről február 15-én értesültek a Pest megyei életvédelmisektől, s azonnal kimentek a férfi lakására, Hozzátette: sem telefonon, sem faxon nem értesítette őket a bíróság.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.