Pisztolyt őrzött Szikinger István

Lőfegyverrel és lőszerrel való visszaéléssel vádolják Tasnádi Péter ügyvédjét, Szikinger Istvánt, valamint egy volt ügyfelét. A Pesti Központi Kerületi Bíróságon tegnap kezdődött büntetőperben a jogász vallomást tett, de tagadta bűnösségét.

2005. 03. 23. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tagadta felelősségét a 2003 decembere óta ügyvédi kamarai tagságából felfüggesztett jogász, Szikinger István, akit társával a XIV–XVI. kerületi ügyészség lőfegyverrel és lőszerrel visszaéléssel vádol. A Pesti Központi Kerületi Bíróságon tegnap megkezdődött büntetőperben a védő egykori ügyfele, L. Attila Gézáné viszont bűnösnek vallotta magát. A vád szerint Szikinger István ügyvédi irodájában több hónapon át egy kilenc milliméteres Parabellum pisztolyt és lőszereket tartott, amelyeket volt ügyfele, vádlott-társa adott át neki egy fémdobozban. Az ügy előzménye, hogy az asszony férjét 2002 decemberében meggyilkolták. A bűntett előkészületével később a nőt gyanúsította meg a rendőrség. L. Attila Gézáné ügyvédjéhez fordult, s közölte vele: nála vannak az ártatlansága mellett szóló bizonyítékok, amelyeket majd később eljuttat hozzá. A vádlott azzal küldte el egy fémdobozban a pisztolyt és a lőszereket, hogy ügyvédje azokat akkor adja át a rendőrségnek, ha meggyanúsítanák az emberölés előkészületével. A rendőrség az ügyvéd közreműködésével Szikinger irodájában találta meg a dobozt.
Az elsőrendű vádlott tegnap a bíróságon elmondta: 2002. december 7-én vérző fejjel találta meg élettársát családi házukban. A férfi nem tudott magyarázatot adni a történtekre, de mivel mindent tárva-nyitva talált, a nő úgy gondolta: megtámadták T. Ottót. Kihívta a rendőröket és a mentőket, akik megállapították: nem történt bűncselekmény. A vállalkozó azonban egyre roszszabbul lett, ezért bementek a kórházba, ahol kiderült: lövedék van a fejében. A BRFK megindította a nyomozást. A nő elmondta: már korábban is rálőttek T. Ottóra. A nyomozók akkori véleménye szerint köze lehetett az ügyhöz, így attól félt, hogy ismét előveszik a gyilkosság miatt. Ezért ügyvédjéhez küldte élettársa illegálisan tartott pisztolyát. Ez bizonyította volna ártatlanságát.
Szikinger István azt állította: nem tudta, hogy fegyver van a hozzá eljuttatott dobozban. Amikor értesült róla, ő mutatta meg a rendőröknek. Korábban is volt arra példa, hogy postán lőszert és bilincset kapott valamelyik ügyfelétől, de ezeket is beszolgáltatta a kerületi kapitányságra. Elismerte, hogy ügyfelével beszélgethettek arról: T. Ottó pisztolyát le kellett volna adni a rendőrségre. Szerinte a rendőrség hibázott, amikor az ügyben tanúként kihallgatták, ugyanis ügyvédi titkokat is elmondhatott. A tárgyalás júniusban folytatódik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.