Májusban indul a maffiaper

Egyelőre nincs szüksége személyi védelemre annak a kecskeméti bírónak, aki a leszámolásra készülő volt olajos bűnszervezet tagjai ellen május 2-án kezdődő pert vezeti. A Bács-Kiskun Megyei Bíróság elnöke azonban a harminc napra tervezett tárgyalássorozatra kiemelt rendőri biztosítást kért.

2005. 04. 03. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jövő hónap elején kezdődik az alvilági leszámolásra készülő, volt olajszőkítőkből álló bűnszervezet elleni bírósági eljárás Kecskeméten. A május 2-án induló, harminc napra tervezett tárgyalássorozat első tíz napján a tizenegy vádlottat hallgatják ki – közölte lapunkkal Bodóczky László, a Bács-Kiskun Megyei Bíróság elnöke. A tárgyalást vezető bíró a kitűzött határidő alatt várhatóan lezárja az elsőfokú eljárást, és ítéletet hirdet.
Ismeretes: korábban személyi védelmet kapott több kecskeméti ügyész, egy fővárosi nyomozó és az előzetes letartóztatásról döntő bíró is, mert a vádlottakhoz köthető személyek megkísérelték befolyásolni a büntetőeljárást.
– Azonnal védelmet kap a tárgyaló bíró, amint arra bármilyen oka lesz. Erre azonban most nincs szükség. A tárgyalás idejére kiemelt rendőri biztosítást kérnek majd a bíróság épületébe, ugyanis a biztonsági személyzet jogosultsága sokkal korlátozottabb, mint az egyenruhásoké – fejtette ki a bíróság elnöke.
Miként azt korábban megírtuk: hazánk egyik legerősebb bűnszervezetének vezetői ellen a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség február 28-án nyújtotta be a vádiratot. A büntetőeljárás megindításával a kilencvenes évek közepének alvilági leszámolássorozatához hasonlót előztek meg. A bejelentéskor Zsombok György, a Nemzeti Nyomozó Iroda bűnügyi főosztályvezetője elmondta: tavaly tavasszal, bűnügyi hírszerzési adatok alapján értesültek arról, hogy egy szervezett bűnözői csoport területszerzésre készül a Balaton-felvidéken. Az is kiderült, hogy előkészítették egy helyi vállalkozó, T. Tibor meggyilkolását, s ehhez fegyvereket szereztek be Szerbia-Montenegróból. Később Kecskeméten elfogták a banda három szállítóját. Az egymilliót érő fegyverszállítmányt az egykori Conti Car Kft. vezetője, R. László vezette csoportosulás hozatta Magyarországra. Emiatt a férfit két magyar és három külföldi társával együtt elfogták. Az együttműködő gyanúsítottaktól szerzett információk alapján pedig februárban vették őrizetbe R. László üzlettársát, valamint az Energol Rt. korábbi vezetőjét és embereiket, akik szintén részt vettek a bűncselekményekben. A vádirat szerint R. László és tíz társa közül heten vettek részt az emberölés előkészületében, a többieket bűnszervezetben elkövetett fegyvercsempészet és más bűncselekmények miatt vonják felelősségre. Négy korábbi gyanúsítottból tanú lett.



Vádlottak az Energol-ügyben is. A bűnszervezet vezetésével vádolt R. László és Cs. Zsigmond a kilencvenes évek robbantásos merényleteivel is összefüggésbe hozott Conti Car Kft. tulajdonosai voltak. Mindketten vádlottak az Energol-perben is, hiszen jó barátjuk a szintén a bűnszervezet vezetőjének titulált F. Attila, aki az olajos cég egyik volt vezetője. A Fővárosi Bíróságon jelenleg is folyó olajper vádja szerint az Energol Rt. strómanok közreműködésével nagy mennyiségben importált fűtőolajat, amit az adózás megkerülésével gázolajként értékesített. A tizenkilenc vádlott csaknem 6,7 milliárd forint illegális hasznot húzott az ügyletekből.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.