Sokáig emelkedőben volt a BUX index tegnap, de a záráskor jelentkező eladói nyomás hatásra a tőzsdei indikátor visszacsúszott előző értéke alá. Napközben a BUX megjárta a 20 ezer pontos határ feletti szintet is, de végül 19 883,79 pontra esett vissza, ami 91,42 pontos csökkenésnek felelt meg. A tőzsde korrekciója, a befektetők nyereségeinek realizálása lehet a következő napok egyik irányvonala, a 12,3 milliárd forintos forgalom és a vezető részvények többségének gyengülése is ezt a trendet erősítette meg. A nyári uborkaszezonba robbant bele az Antenna Hungária magánosítását célzó pályázat lezárása és az eredményhirdetés. Az AH privatizációjára a piac már több mint hét éve vár, tegnap eljött a pillanat, a befektetőket meglepte a hivatalos részvényenkénti vételár. A tőzsde kereskedésébe délután viszszaengedett műsorszóró-részvények 5150 forintig drágultak, majd végül 5100 forinton zártak. Ismert, hogy a vevő, a Swisscom felvásárlási ajánlatot tesz a maradék, még közkézen forgó részvényekre is. A felvásárlási ár várhatóan 5250 forint lesz, de erre a tranzakcióra még hónapokat kell várni. Elemzők szerint a tegnapi 550 millió forintos forgalom is jól jelzi, hogy a következő hetekben igen jelentős árfolyammozgás várható az AH-papírokban.
A vezető részvények csupán magas forgalmat generáltak, a legtöbbjüknek nem sikerült emelkedéssel zárniuk. A pozitív előjellel záró blue chip csak a 25 forinttal dráguló OTP és az 5 forinttal javuló MTelekom volt. Az OTP célárát a Merrill Lynch 8600 forintra emelte meg, ami 800 forinttal több, mint amit korábban publikált a befektetési tanácsadó. A Merrill az OTP Bank várható kedvező első féléves adataival, valamint a pénzintézet külföldi befektetéseinek kedvező kilátásaival magyarázta a felértékelést. Lefelé mozgott viszont és 760 forintot gyengült a Richter, és a 150 forinttal leértékelődő Mol. A bankközi devizapiacon a forint 245,60–245,80 közé erősödött az euróval szemben, ez négy hónapos csúcsnak felelt meg. A dollár viszont igen kemény ingadozást mutatott tegnap, a befektetők idegesen reagáltak a Federal Reserve elnökének szerdai kongresszusi meghallgatása kapcsán. Az európai piacokon a londoni robbantásokig emelkedőben voltak az árfolyamok, de a Cityben történt események az FTSE kurzusát az előző záráskori szintre szorították vissza.
Francia összefogás. Franciaország nemzeti vállalatára, a Danone-ra a PepsiCo vetett szemet, amely be akarja kebelezni az élelmiszer-ipari vállalatot. A reakció gyors volt: a kormány és az ellenzék vállvetve állt ki a konszern mellett.
Szakértő: 2025 valóban a gazdasági áttörés éve lehet