Tanúkkal és dokumentummal is bizonyítottnak találta a Fővárosi Bíróság a Juhász Ferenc és a Heti Világgazdaság közötti helyreigazítási per elsőfokú ítéletében, hogy voltak olyan magyar katonatisztek, akiknek a nyelvtudásuk hiányosságai miatt haza kellett utazniuk külföldi missziójukról.
A döntés szerint okiratok bizonyítják azt is, hogy az afganisztáni külszolgálatra induló katonákat a kiutazásuk előtt nem úgy tájékoztatták a nekik járó pihenőnapok számáról, mint ahogyan azt később meghatározták, és a szabadságolások miatt, illetve bérfizetési ügyekben több pert is indítottak a Honvédelmi Minisztérium (HM) ellen.
A szakminiszter egy olyan interjú miatt indított pert, amelyben Farkas Roland egykori kabuli százados nyilatkozott az afganisztáni misszióban tapasztalt hiányosságokról. A tiszt a bíróságon egyebek mellett azt vallotta, hogy több olyan esetet ismer, amikor tiszteket kellett hazaküldeni a külszolgálatról, mert nem volt megfelelő a nyelvtudásuk. Ezt megerősítette Czékus Tamás nyugállományú zászlós is, aki példaként említette, hogy egy rajparancsnok hölgy mellé angolul jól beszélő katonákat kellett beosztani a Sinai-félszigeten, ahonnan egyébként három tisztet is hazaküldtek, mert nem volt megfelelő a nyelvismeretük. A bíróság egyébként öt pontban elutasította Juhász Ferenc keresetét, kettőben azonban helyt adott a helyreigazítási kérelemnek. Az elsőfokú döntés alapján Farkas Roland a HVG-ben valótlanul állította, hogy a honvédelmi miniszter rosszul tájékoztatta a parlamentet a kabuli misszió létszámáról és azt is, hogy NATO többször minősítette alkalmatlannak a külszolgálaton lévő magyar alakulatokat. Azt egyelőre nem tudni, hogy a felek fellebbeznek-e a döntés ellen.
Egymilliárd forintot, a bevallott összeg tízszeresét költhették el Magyar Péterék tavasszal