Bár az utóbbi hónapokban valamelyest bővült a lakáshitelpiac, a növekmény nem az új állami programnak tulajdonítható. Sőt a szigorú feltételek miatt a „fészekrakós” támogatási formát nagyon kevesen tudják igénybe venni. Hiába érdeklődtek több tízezren a „fészekrakós” lehetőségekről, ennél lényegesen kevesebben nyújtották be igényüket. A kimutatások alapján a Fészekrakó program februári indulása óta 15,1 milliárd forint értékben fogadtak be a bankok hitelkérelmet; s 5100-an igényelték a pénzügyi kölcsönt.
Változtatni kellene a szabályokon ahhoz, hogy sikeres legyen a Fészekrakó program – derül ki körképünkből, amelynek alanyai magyarországi banki ügyintézők voltak, akik szerint alapvető dolgokat szükséges módosítani. A tapasztalatok szerint mindenképpen emelni kell a korhatárt és a lakások árának maximumát. Ennek oka, hogy a harminc éven aluli fiatalok még pályájuk elején vannak, s kevesen rendelkeznek akkora jövedelemmel, amekkora egy ilyen nagyságrendű hitel felvételéhez szükséges lenne. Ha növelnék a korhatárt akár csak az egyik félnél, akkor sokkal többen vehetnék igénybe ezt a támogatási formát. Szintén emelné a jogosultak körét, ha nagyobb értékű lakásokat is lehetne venni.
Az Erste Bank egyik fiókjának ügyintézője azt mondta, hogy a Fészekrakó a napi forgalomban is tapasztalható változást nem idézett elő, míg az Inter-Európa Banknál azt a tájékoztatást kaptuk: a szigorú kritériumok miatt az érdeklődők döntő részéről már a tájékoztatás legelején kiderül, hogy nem jogosult a hitelre. A
K & H egyik budapesti egységének ügyintézője elárulta, hogy egyáltalán nem tapasztaltak növekedést. Sőt a jogosultsági feltételek miatt szinte mindenki „kiesik” az előszűrőn. A Budapest Banknál sem érezhető, hogy jelentősen gyarapodott volna a hitelfelvevők száma.
Kihúzták az ötös lottót