A tőkepiac szempontjait tekintve a londoni események komolyabb károkat nem okoztak. A befektetők tegnap már teljes mellbedobással vásárolták az olcsóvá vált részvényeket. A csütörtöki eseményeket követően tegnap a pesti tőzsdén korrigáltak a részvényárak. A BUX 12 pontos emelkedéssel nyitott, és a növekedést 283 pontnyira srófolta fel. A magyar tőzsde indexe a nap legnagyobb részét javulással töltötte, de a délután kezdődött eladási irány minimálisra csökkentette a záráskori értéket. A BUX végül 19 447,51 ponton, 58,70 pontos emelkedéssel zárt. A magasnak nem nevezhető, 14 milliárd forintos forgalom mellett a legtöbb kötés az 1,6 százalékkal javuló – egyben az indexet emelkedési irányban tartó – Molra született. Nem volt egyértelmű a délutáni trend, ezt mutatta a vezető részvények megosztottsága. A Mol annak ellenére erősödött, hogy az Erste az olajipari cég részvényeit leminősítette. Pletser Tamás elemző közölte: a leminősítést az elmúlt időszakban jelentkezett hirtelen túlértékeltség alapozta meg. Drágult a Richter is, a gyógyszergyártó részvényei 20 forinttal erősödtek. Az OTP ára nem változott, míg az MTelekom papírja 12 forinttal gyengült.
A kis forgalmú részvények közül az Egis és az Antenna Hungária ára emelkedett. A gyógyszergyártó 30 forinttal, a műsorszóró 45 forinttal erősödött. Az Antenna Hungária részvényeitől a következő napokra komolyabb javulást várnak a szakemberek. Ezt arra alapozzák, hogy pénteken kell beadni a második fordulós privatizációs ajánlatokat. Drágult még az FHB, a Rába, a Zalakerámia és a Pannonplast.
A bankközi devizapiacon a hazai fizetőeszköz 0,55 forintot erősödött az euróval szemben, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy a magyar fizetőeszköz is visszakorrigált a londoni események előtti szintjére. A pesti növekedésnél jóval nagyobb javuláson estek át a nemzetközi tőkepiacok, a nyugat-európai és amerikai tőzsdéken a befektetők szinte már-már optimista hangulatban vásárolták a részvényeket.
Szlovák enyhülés. Mérsékelte a szlovák pénzügyminisztérium a Mol Rt. 98 százalékos tulajdonát képező szlovákiai olajfinomítóra, a Slovnaftra kimért, 1,35 milliárd koronás büntetését. A bírság tizenegy és fél millió koronával lett kevesebb; a Slovnaft élni kíván fellebbezési jogával – írta az MTI–Eco. A pozsonyi pénzügyminisztérium korábban eredetileg azért rótta ki a bírságot az olajipari társaságra, mert kifogásolhatónak ítélte meg a társaság magas szlovákiai üzemanyagárait.
Tartanak Brüsszelben a Patrióták megjelenésétől