Elítélték a volt szegedi főnyomozót

Hatéves börtönbüntetésre ítélte és csaknem ötvenmillió forint megfizetésére kötelezte Kumbor Tibor nyugalmazott rendőr alezredest tegnap a Budai Központi Kerületi Bíróság elsőfokú határozatában. A Csongrád megyei főrendőr két arab társát kilenc, illetve hat évre, valamint a csaknem százötvenmillió forintos kár megtérítésére ítélték.

2005. 10. 03. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Közvetett bizonyítékokból, ellentmondó és határozatlan elemekből kellett a bíróságnak meghoznia az ítéletet Kumbor Tibor és társai ügyében – szólt az elsőfokú határozat indoklása tegnap a Budai Központi Kerületi Bíróságon. A tanácsvezető bíró ennek ellenére bizonyítottnak találta a csongrádi ügyészség vádjait, s a nyugalmazott alezredest három- rendbeli, bűnszövetségben, hivatalos személy által, folytatólagosan elkövetett zsarolásban és csalásban mondta ki bűnösnek. Ezért hatéves börtönbüntetésre, valamint a csaknem százötvenmillió forintos kár rá eső részének, azaz ötvenmillió forintnak a megfizetésére kötelezte. A csongrádi főkapitányság nyomozó főosztályának egykori vezetője fellebbezett, és értetlenségének adott hangot a kártérítési kötelezettség miatt. Állítása szerint senkinek nem okozott anyagi hátrányt.
A bűnszövetség vezetőjének tartott egyiptomi származású másodrendű vádlott, H. Tamelt hatrendbeli különböző minősítésű zsarolás, hét rendbeli minősített csalás és más bűncselekmények miatt kilenc év börtönt kapott. Hasonló vádak alapján a harmadrendű vádlottat, a szíriai M. Redát hatéves börtönbüntetéssel sújtották. Kettejüknek 50-50 millió forintnyi káröszszeget kell a sértetteknek kifizetniük. Mindannyian fellebbeztek a döntés ellen. További három vádlott felfüggesztett börtönt kapott.
A bíróság tizenegy pontban marasztalta el a vádlottakat. A társaság 2001 és 2003 között több mint 150 millió forintot zsarolt ki vállalkozóktól és magánszemélyektől, akiknek azonban jelentős része a bíróság szerint közreműködött saját becsapásában. A csapat módszere az összes esetben hasonló volt. Ez a körülmény, valamint a nyomozás hiányosságai arra késztették a bíróságot, hogy megvizsgálja: összefogtak-e a sértettek a vádlottak ellen, vagy egy briliáns elme szervezte meg a cselekményeket? – tette fel a kérdést a bíróság tanácselnöke. Végül az utóbbi verzióra voksolt, figyelembe véve az orvos végzettségű másodrendű vádlott képességeit.
A volt alezredesről a bíróság elmondta: többen azért nem tettek feljelentést, mert az akkor éppen a balástyai rém elleni nyomozás révén közismert Kumbor rendőrként megjelent náluk. A bíróság kiemelte, hogy az egyik tárgyaláson a nyugalmazott rendőr azt állította: ő az etikát nem ismeri, magánéletében azt csinál, amit akar, illetve amit nem tilos. Azonban a bíróság álláspontja szerint ha Kumbor nem járt volna kétes hírű játéktermekbe, akkor lehet, hogy nem kerül a vádlottak padjára.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.