Ha ebből nem jön ki Mór, akkor semmiből! – fogalmazott lapunknak egy magas rangú rendőrtiszt, aki nevének elhallgatását kérte. Elmondta: már az április 1-jei, diósdi kettős emberölés helyszínén is mindenkinek a móri gyilkosság jutott eszébe, ugyanis a két bűncselekmény több hasonlóságot mutat, főleg a módszerében. Az elfogott négy gyanúsított elvetemültsége pedig példátlan – mondta informátorunk.
Meg is van az oka a rendőrök bizakodásának: úgy tudjuk, vádalkut kötöttek az egyik gyanúsítottal, akit tegnap a tavaly augusztusi fővárosi Szerémi úton végrehajtott pénzszállító elleni támadás helyszínére vittek. Ott a tanúvédelmisek Omega-kommandósai kísérték, s a helyszíni kihallgatáson a férfi a rendőrökkel rekonstruálta a történteket. Az országos rendőrfőkapitány, Bene László altábornagy tegnap a nyomozás vezetésével a Pest megyei főkapitányságot bízta meg, s további hat súlyos bűncselekményt egyesítettek a diósdi üggyel.
*
Mivel az ügyben a Pest megyei főkapitányság holnap sajtótájékoztatót tart, a közleményen túl nem kívánták információinkat kommentálni. Annyit megtudtunk, hogy a banda egyik tagjánál, az érdi M. Tamásnál lefoglalt 26 fegyver ballisztikai vizsgálata nem készül el a héten, a szakértő pár napon belül csupán elsődleges véleményt terjeszt elő. Az együttműködő gyanúsított kilétéről sem sikerült megbízható értesüléshez jutnunk. Annyi bizonyos, hogy P. Sándornak a diósdi kettős gyilkosságban való érintettségét hazugságvizsgáló eredménye is alátámasztja. A rendőrség szerint ő volt az, aki két fegyverből, mindkét áldozatra tüzelt.
A négytagú banda korábbi bűncselekményeit is felderítették a Pest megyei rendőrök. Még 1998. augusztus 18-án távirányításos pokolgéppel felrobbantották Terjék István Porschéját a fővárosi Egér úton. A százhalombattai vállalkozó a kórházban meghalt. Ugyanerre a helyszínre tértek vissza hárman 2002. október 27-én. Egy „Rendőrség” feliratú Audival megállásra kényszerítettek egy Budaörs felől érkező pénzszállító kocsit, amire tüzet nyitottak. A két pénzkísérőt kézigránáttal megfenyegették, s kiszállásra késztették. Ezután a trezort kinyittatták az egyik alkalmazottal, és a pénzzel elmenekültek.
Egy 41 éves férfit ért, két évvel ezelőtti fegyveres támadást is a banda terhére rónak. Az áldozatot életveszélyes sérüléssel szállították kórházba, de túlélte. Ezek után tavaly augusztusban csapott le a csoport a fővárosi XI. kerületben. A Szerémi és a Kondorosi út kereszteződésénél lévő Alfa Raktáráruház mellett megtámadták a Group4 Falck pénzszállító autóját, amire több lövést adtak le. Még vállról indítható rakétavetővel is fel voltak fegyverkezve a támadók. A sofőr azonban a szervizútról kitolatott a Szerémi útra, a rablók pedig elmenekültek. A társaság idén két bankra csapott le. A kispesti Fő utcában nem sikerült pénzt rabolni, ám az óbudai Vízimolnár utcából milliókat vittek el, miután lábon lőtték a biztonsági őrt.
Ezek után a diósdi bérgyilkosság következett: április 1-jén az ercsi F. Józsefet és testőrét, a budapesti K. Norbertet vérbe fagyva találták meg Diósd határában. Csaknem húsz lövés végzett velük. A szálak a fővárosi P. Józsefhez vezettek, akinek a ruháján fegyvertől származó beégési nyomokat találtak. A poligráfos vizsgálat is összefüggésbe hozta a férfit az emberöléssel. Később elfogták társát, a gárdonyi K. Ferencet is. A gyanú szerint P. József adta le a végzetes lövéseket, K. Ferenc pedig a motort vezette. Lakat alá került a megbízó is, akinek elszámolási vitája akadt F. Józseffel: az érdi C. Attila milliós díjat ígért a két bérgyilkosnak. Elfogták még a szintén érdi M. Tamást is, akinek a lakásában kilenc kalasnyikovot, hat skorpiót, tizenegy pisztolyt, egy RPG gránátvetőt, négy gránátot, 3300 lőszert, bilincseket, rendőrségi rendszámot és láthatósági mellényt találtak.
Mérgezés miatt meghalt egy pár Komárom-Esztergom vármegyében