Meg akarja kétszerezni a finomítókapacitását az OMV 2010-ig, az osztrák olaj- és gázipari vállalat kőolaj- és földgáztermelésében 50 százalékos növekedést tervez. Az OMV nyilvánosságra hozott ötéves tervéből kiderül, hogy az osztrákok kutatásokat és feltárásokat végeznek majd Észak-Afrikában, az Északi-tengeren, Pakisztánban, Oroszországban, a Kaszpi-tenger vidékén, Ausztráliában és Új-Zélandon. A menedzsment által meghatározott cél a 160 százalékos tartalékpótlás elérése. Ide tartozik, hogy a feltáró- és termelőrészleg teljesítményét napi 500 hordós olajegyenértékre akarják bővíteni. Egyébként az OMV 2002 óta megnégyszerezte kőolaj- és földgáztermelését, nagyrészt felvásárlások révén, és közben a piaci tőkeértéke az ötszörösére nőtt.
A kiskereskedelmi fejlesztést a kelet-európai övezetre akarják összpontosítani. Ebben az úgynevezett dunai térségben az OMV piaci részesedése már 18 százalék a kiskereskedelmi szegmensben. Korábban 2008-ra a vezetőség 20 százalékos szeletet remélt a piaci tortából. A reál- és a tervszám között az eltérés minimális, ennek oka: sikeresek voltak a felvásárlások. Amúgy az OMV finomítói és kiskereskedelmi részlegét tavaly a román Petrom megszerzése gyarapította leginkább. Friss hír, hogy az OMV megvásárolta a brit BP-től az Aral 70 benzinkútját Csehországban. Az OMV cseh benzinkútjainak száma ezzel 216-ra nőtt, és így piacvezetővé vált Csehországban a külföldi kútkezelők között. Az OMV 2003. februárban már átvett 313 Aral- és BP-kutat a BP konszerntől, 247-et Dél-Németországban, 55-öt Magyarországon és 11-et Szlovákiában, összesen 220 millió euróért.
Az OMV az első helyezett akar lenni a „második ligában”, vagyis a legnagyobb nemzetközi olajmultik mögötti sorban – mondta az MTI tudósítása alapján Wolfgang Ruttenstorfer, a cég vezérigazgatója Bécsben, aki a szóban forgó ötéves terv kapcsán kifejtette: nem lesz akkora a növekedés, mint az utóbbi három évben, de a bővülés folytatódik és hasznot hajt.
Elgázolt egy embert a vonat Kecskeméten