Léket kapott az érdi vízközmű privatizációja

Nem született meg a minősített többség az Érd és Térsége Vízközmű (ÉTV) Kft. várost megillető részének privatizációjára kiírandó pályázat ügyében múlt pénteken a helyi önkormányzat képviselő-testületi ülésén. A határozat azért bukott meg, mert az SZDSZ-frakció egyik tagja nem szavazta meg az indítványt. Csőzik László, a liberális párt frakcióvezetője, egyben érdi alpolgármester le is mondott az SZDSZ képviselőcsoportjának vezetéséről.

2005. 11. 08. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hetek óta húzódik az ÉTV Kft. privatizációjának ügye. Először arról lehetett hallani, hogy versenytárgyalás nélkül értékesítenék a több mint egy tucat önkormányzat tulajdonában levő cég egy részét. Később úgy határoztak, pályázatot írnak ki a társaság privatizációjára, miután kiderült: a törvény szerint a céget versenytárgyalás nélkül nem lehet értékesíteni. A pályázatot azután írhatják ki, hogy egyes érintett önkormányzatok már jóváhagyták a korábban látótérbe került francia befektető jövőbeni szerepvállalását az ÉTV Kft.-ben. Aradszki András, a Fidesz választókerületi elnöke elmondta, a múlt pénteki érdi képviselő-testületi ülésen az volt a tét, hogy a városatyák megszavazzák-e az ÉTV Kft. helyi részének privatizációjáról szóló, a város vezetése részéről benyújtott pályázati kiírást. – Többen azt kifogásoltuk, hogy az anyag kidolgozatlan, előkészítetlen, a jogszabály megkerülését szolgálja – fogalmazott Aradszki András. Hozzátette: a civil frakció módosítást adott be arra vonatkozólag, hogy át kell dolgozni a kiírás feltételrendszerét, amelyet a képviselő-testület el is fogadott. Ezt követően szavaztak az eredeti indítványról. – A javaslat végül 14:13 arányban elbukott, mivel az SZDSZ-frakció egyik tagja tartózkodott a szavazásnál, így nem lett meg a minősített többség – folytatta Aradszki András. Hozzátette: Csőzik László, az SZDSZ frakcióvezetője ezt követően le is mondott a liberális képviselőcsoport vezetéséről. Az ellenzéki politikus elmondta, az SZDSZ-ben akadt olyan, aki felelősségteljesen viselkedett ebben a roppan nehéz helyzetben, neki köszönhetően Érdnek nincs olyan határozata, amivel jogszerűen lehet privatizálni az ÉTV Kft.-t. Döcsakovszky Bélát, Érd polgármesterét és Csőzik Lászlót lapzártánkig nem tudtuk utolérni.



Pécs visszavásárolná a privatizált üzletrészt? Pécs önkormányzata a 90-es évek közepén privatizálta a Pécsi Vízmű Rt. egy részét, a nagyobbik rész megmaradt városi tulajdonban. A cég új menedzsmentje folyamatosan átalakította a társaság működését, és nyereségessé tette a vállalatot. – A Pécsi Vízmű Rt. már régóta nyereséges, terjeszkedik, és komoly osztalékot képes fizetni – nyilatkozta lapunknak Nagy Csaba, a pécsi Fidesz-frakció vezetője. Hozzátette: egyes vizsgálatok szerint éppen az utóbbi miatt emelkedik folyamatosan a vízdíj a városban, és ennek következtében egyre többször merült fel még a polgármester részéről is, hogy a céget vissza kellene vásárolni. Nagy Csaba elmondta, sokaknak piszkálja az is a csőrét, hogy a francia befektető az árbevétel egy részét, ha törik, ha szakad, kiviszi az országból. – A cég virágzik, a vízdíj pedig emelkedik, ami tarthatatlan – tette hozzá az ellenzéki politikus. Toller Lászlót, Pécs polgármesterét lapzártánkig nem tudtuk utolérni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.