A középiskolák több mint fele nem tartott szülői értekezletet az új felsőoktatási képzési szerkezet bevezetéséről, kétharmaduk az iskolarádióban, az iskolaújságban és e-mailben sem tervezi a tájékoztatást.
Nem tudok mások helyett tájékozódni, legfeljebb közzétehetem a szükséges információkat – kommentálta az iskolai tájékoztatásról készült felmérés eredményeit az oktatási miniszter. Magyar Bálint levélben tájékoztatta a középiskolákat a felsőoktatásban bekövetkező változásokról, és arra kérte az intézményvezetőket, hogy informálják a szülőket és a diákokat, majd módszereikről számoljanak be a tárcának. Az iskolák egyötöde válaszra sem méltatta a minisztériumot. A válaszadók 85 százaléka osztályfőnöki órán ugyan már beszélt a bolognai folyamatról, de a többi tájékoztatási eszközt szinte egyáltalán nem használják. Az intézmények közel 60 százaléka még szülői értekezletet sem tartott az ügyben, és az iskolai weboldalon sem tette közzé a jövő évi változásokat. Több mint 90 százalékuk az iskolaújságban sem foglalkozott a kérdéssel, és a többség nem is tervezi ezt. Elektronikus levélben csupán az intézmények 3 százaléka informálta a diákokat. Ugyanakkor ismert, Magyar Bálint minisztersége kezdete óta milliárdokat költött arra, hogy az iskolákat rákapcsolja a világhálóra, és a háztartásokban is elterjessze a számítógépet.
A tárcavezető az új diákigazolványok kapcsán kijelentette: a dokumentumokat sokkal több dologra lehet majd használni, mint a jelenlegi okmányokat, így azok árait sem lehet összehasonlítani, hiszen egy Audi is sokkal többe kerül, mint egy Trabant. A miniszter szerint még nem született konkrét megállapodás az új igazolványok árairól, és ő még egyetlen pályázó ajánlatát sem látta.
Lapunk információi szerint közel háromszor annyiba kerülnek majd az új diákigazolványok, mint a jelenleg érvényes dokumentumok. A közoktatásban 1310 forintba, a felsőoktatásban pedig 5000 forintba kerülhet majd egy igazolvány.
Most a magyar tudományos élet megújítása ellen indított támadást a Soros-hálózat