Berta Ákos, az iskola főigazgató-helyettese sérelmezi, hogy az oktatási jogok biztosa nem az iskolát értesítette először kezdeményezéséről, hanem a sajtót. Kifogásolja azt is: Aáry-Tamás Lajos úgy tette megállapításait, hogy egyszer sem látogatott el az intézménybe, hogy személyesen győződjön meg az állítólagos jogsértésről.
Berta állítja: az államilag finanszírozott hallgatóknak nem volt kötelező regisztrációs díjat fizetniük, így az ezer érintett diákból 180-an nem is fizették be a pénzt. Ugyanakkor azt elismerte, hogy a diákok többsége fizetett, s hozzátette: ha ez nem így történne, akkor meg kellene szüntetni a többletszolgáltatásokat, mint például az ingyenes információs sms-t és az uszodabelépőt.
A főigazgató-helyettes szerint az ombudsman által bizonyítéknak nevezett levelet, amelyben a beiratkozás feltételeként jelölik meg a díj befizetését a költségtérítéses diákoknak küldték ki, hiszen az iskola hallgatóinak 90 százaléka ilyen képzésre jár.
Tegnap megírtuk: Aáry-Tamás Lajos, az oktatási jogok biztosa szerint a Kodolányi János Főiskola jogtalanul szed évente 46 000 forintos regisztrációs díjat államilag finanszírozott hallgatóktól. Az ombudsmanhoz forduló diákok beadványukhoz mellékelték azt az idén júliusban kelt levelet, amelyben a regisztrációs díj megfizetésére szólítják fel őket. A dokumentum szerint a tandíj befizetését igazoló csekk nélkül nem lehet beiratkozni az intézménybe, és a leckekönyvet sem töltheti ki a nem fizető fiatal. A biztos felszólította az iskolát, hogy szüntesse meg a jogtalan gyakorlatot, az eddig beszedett pénzt fizesse vissza, a hallgatókat pedig tájékoztassa arról, hogy a díj befizetése nem kötelező.
A Kodolányi szeptember óta már a negyedik felsőoktatási intézmény, ahol jogtalan pénzszedést tapasztalt az oktatási ombudsman. A tandíjbotrányt lapunk robbantotta ki a Havas Henrik műsorvezető nevével fémjelzett Szegedi Tudományegyetem Budapest Média Intézetében szedett jogtalan tandíj kapcsán.
Fordulat a 16 éves, gyilkossággal gyanúsított lány ügyében