Igaz lehet-e, hogy az MSZP kézi vezérléssel irányítja a Magyar Postát? – tette fel a kérdést tegnap Nyitrai Zsolt (Fidesz) országgyűlési képviselő a Pénzügyminisztérium (PM) épülete előtt tartott sajtótájékoztatóján. A politikus szerint komoly kérdés az is, hogyan juthatott el az MSZP-hez egy civil szervezet küldeménye, illetve hogy betartotta-e a Magyar Posta a szerződéses partnereit mindenkor megillető titoktartási kötelezettséget. A Fidesz szeretné tudni, az előző napok történései jelenthetik-e azt, hogy a következő időszakban bármelyik magyar ember, cég vagy civil szervezet a Magyar Postán feladott küldeménye a Magyar Szocialista Pártnál landolhat, amennyiben ezt az MSZP érdeke megkívánja.
Ismeretes, Újhelyi István, az MSZP alelnöke vasárnap újságírók előtt bemutatta a Magyar Vizsla című, ingyenesen terjesztett kiadvány következő száma egyik oldalának a Magyar Postához elfaxolt másolatát.
*
A szocialista politikus azt állította, a Fidesz székházából, Rogán Antal kampányfőnök titkárságáról küldték a faxot. Nyitrai Zsolt tegnap közölte, Rogán kezdeményezésére a Fidesz is belső vizsgálatot indított, és ennek során megállapították, hibáztak, amikor elhamarkodottan hamisítványnak nevezték az Újhelyi által bemutatott iratot. E miatt a kijelentés miatt tegnap a Fidesz bocsánatot kért Újhelyi Istvántól – jelentette ki a fideszes politikus.
Információink szerint tegnap a kiadványt készítő nyomdában az APEH inkasszált. Mint azt megírtuk, az Adózók Érdekvédelmi Szövetségének (AÉSZ) elnökét többször életveszélyesen megfenyegették, autóját megrongálták.
Katona Tamás, a PM közigazgatási államtitkára azt közölte, a Magyar Postán tegnap lezárult vizsgálat, amelyet Veres János pénzügyminiszter kezdeményezett hétfőn, azt állapította meg, hogy a cég szabályszerűen járt el, amikor szerződést kötött az AÉSZ-szel a Magyar Vizsla című kiadvány terjesztésére. Mint mondta, a szerződésben benne volt, hogy a posta a kézbesítés előtt látni kívánja a kiadvány szövegét, amit a civil szervezet tudomásul vett, és ennek megfelelően el is küldte az elkészült lapot. Katona Tamás leszögezte, az újságban nem találtak sajtótörvénybe ütköző kitételeket. Az államtitkár arra a kérdésre, hogy az ominózus fax hogyan kerülhetett az MSZP birtokába, és indítanak-e titoksértés miatt újabb vizsgálatot, csupán annyit mondott: a vizsgálat nem talált arra utaló jelet, hogy szabálytalanság történt volna, vagy hogy a küldemény kikerült volna a postáról. Katona arról is beszámolt, hogy a 2,7 millió Magyar Vizslát mintegy 10 millió forintért terjeszti a posta. Arra a felvetésünkre, hogy a Magyar Posta vagy a PM kapott-e felhatalmazást az AÉSZ-től arra, hogy egy magánjogi szerződés tartalmát (a szerződéses összeget) nyilvánosságra hozza, Katona azt mondta, nem hozta, és nem is tervezi nyilvánosságra hozni a szerződést. Az államtitkár hozzátette: „Ha úgy tetszik érezni, hogy én lebecsültem önt, hogy ezt a szorzást elvégeztem, akkor ezt tekintse annak, hogy statisztikatanárként vannak ilyen hajlamaim, de elnézést, hogy nem tételeztem föl, hogy nem tetszik tudni beszorozni.”
Arra a kérdésünkre, milyen jogszabály alapján rendelt el vizsgálatot Veres János, Katona a pénzügyminiszter feladat- és hatáskörét szabályozó kormányrendeletet nevezte meg, miután szerinte a posta részvényesi jogait a pénzügyminiszter gyakorolja az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt.-n keresztül. Ugyanakkor az említett 2002-es jogszabályban erre vonatkozóan csupán annyi olvasható, hogy a pénzügyminiszter „az állam képviseletében – a kormány kijelölt tagjaként – gyakorolja a részvényesi jogokat az ÁPV Rt.-ben”. Ez viszont jogászok szerint nem jelenti azt, hogy az ÁPV Rt. alá tartozó kézbesítővállalat szerződéseivel kapcsolatban joga lenne vizsgálatot elrendelni.
Orbán: Hajrá, Vizsla! Ekkora reklámot még nem csaptak egy újságnak – jellemezte tegnap a Magyar Vizsla körül kirobbant vitát Orbán Viktor a Magyar Rádió Háttér című műsorának adott interjújában. Mint mondta, a kormánypártok az egyik civil szervezet által kiadott lapot a Fideszhez akarják kötni, de valójában ő is kíváncsi arra, hogy mi az, ami ennyire kiverte a biztosítékot a koalíció táján. – Hajrá, Vizsla! – zárta a kérdésre adott válaszát a Szövetség elnöke.
Ízelítő a tartalomból
– A Magyar Vizsla Akiknek semmi sem drága című összeállításából kiderül, hogy Gyurcsány Ferencnek és Kóka János gazdasági miniszternek milyen luxuscikkekre telne vagyonából.
– Olvashatunk az árait 2002 óta a kétszeresére emelő BKV-ról, amelyet 60 milliárd forintos adóssága miatt csak az adófizetők terhére történt állami beavatkozás mentett meg az összeomlástól.
– A számolatlanul szórt pénzekkel foglalkozó írás megemlíti a honvéd vezérkar főnökének közpénzből vásárolt, 370 ezres szobabiciklijét.
– A Sóhivatal című cikkben Vadász János kormánymegbízott 210 millió forintba került, kudarccal végződött munkásságáról olvashatunk.
– A Miért élünk egyre rosszabbul? című összeállításból kiderül: átlagosan hány forinttal fizetünk többet egyes közszolgáltatásokért.
– A kormányfő új autójáról megtudhatjuk, hogy Gyurcsány 2004 augusztusában még megfelelőnek tartotta a sportminiszteri Audi A4-est, pár hónap múlva mégis egy új, 30 milliós A8-asba ült át.
Kést szorított egy nő nyakához a tatabányai férfi, aztán megerőszakolta