Félelem nélküli életet!

Le kell zárni a vadkapitalizmus korszakát – hangsúlyozta Orbán Viktor a Fidesz tegnapi évnyitó nagygyűlésén a debreceni Főnix Csarnokban. – Munka, otthon, család; ezek a félelem nélküli élet alapjai – jelentette ki a pártelnök.

2006. 01. 08. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az elmúlt másfél évtizedben Magyarország a vadkapitalizmus útját járta, ami zsákutcának bizonyult, mert kiderült, hogy az a termékekből a legjobbat, az emberből viszont a legrosszabbat hozza ki – fogalmazott Orbán Viktor mintegy tízezer fős hallgatósága előtt. A Fidesz elnöke szerint a versengésnek a gazdaságban van a helye, ám a gazdaságpolitika nem épülhet pusztán a versengésre, annak együttműködésre kell törekedni, ami kiigazítja a verseny okozta igazságtalanságokat. Új gazdaság, új állam és új politika kell – hangsúlyozta a volt miniszterelnök –, ami nem visszafelé húz, hanem megfelel a XXI. század kihívásainak, választ talál az országot feszítő problémákra és megteremti a biztonságos Magyarországot. Rámutatott: a vadkapitalizmus bukott eszméjének helyét a munka, az otthon, a család biztonságára épülő Magyarország eszméjének kell elfoglalnia, s ehhez le kell váltani a problémákra rossz választ adó jelenlegi kormányzatot.
*
Az életszínvonalról szólva Orbán Viktor elmondta: ma rosszabbul élünk, mint korábban. Miközben a politika azt állítja, hogy dübörög a gazdaság, és minket irigyel Németország, valamint a fejlett államok, az emberek a mindennapokban azt tapasztalják: napról napra egyre nehezebb a megélhetés, és a spekuláció nagyobb hasznot hoz, mint a munka. Kiemelte, Magyarország legfőbb erőforrása a munka, ezért tarthatatlan, hogy 700 ezer ember van jelenleg állás nélkül. Kijelentette: a teljes foglalkoztatás nem lehetetlen, erre kell törekedni, és el kell érni, hogy a becsületes munkából jól meg lehessen élni Magyarországon. Tarthatatlannak nevezte, hogy a törvények a becsületes emberekkel szemben szigorúak, a bűnözőkkel szemben pedig elnézőek. Bejelentette: pártja még a választások előtt kezdeményezi a büntető törvénykönyv módosítását a legelesettebbek, a gyermekek és az idősek védelmének javítása érdekében.
A választások tétjéről szólva elmondta: eladósodott, munkanélküli, kiszolgáltatott országból megbecsült, védett és biztonságos helylyé kell tenni Magyarországot.
Semjén Zsolt, a Kereszténydemokrata Néppárt elnöke beszédében hangsúlyozta: a Fidesszel szövetségben le kívánják váltani a jelenlegi kormányzatot, amely „neoliberális és anarchonihilista” politikájával erkölcsi és gazdasági romlásba döntötte Magyarországot. A KDNP-ről szólva elmondta, a párt feladatának tekinti a család, az egyház és a nemzeti értékek védelmét, és ebbe beletartozik, hogy elutasítja az egyneműek közötti házasságot, mert a gyermek egészséges fejlődéshez fűződő joga erősebb jog, mint a szexuális formációk szabadsága. A KDNP síkra száll azért, hogy az egyházi oktatást választó polgárok anyagilag ne kerüljenek hátrányba az önkormányzati oktatást választókkal szemben, és tiltakozik az egyházi iskolák negatív diszkriminációja ellen. Az SZDSZ plakátjáról, amelyen az a mondat szerepel, „Jöjjön el az én országom”, úgy vélekedett, istenkáromlás a miatyánk szavait ilyen módon kiforgatni.
Áder János beszédében emlékeztetett, hogy az MSZP ígéretei közül gyakorlatilag semmi sem teljesült, sőt számos olyan ígéret is volt, ami éppen fordítva valósult meg. A Fidesz parlamenti frakcióvezetője példaként említette, hogy 400 ezer új munkahelyet ígértek, ezzel szemben nőtt a munkanélküliség, ingyengyógyszert ígértek a szívbetegeknek, ezzel szemben 200 gyógyszerből mindössze 3 lett ingyenes, de nem valósult meg a 38 órás munkahét, az ingyenbérlet a tanulóknak, illetve az ingyenjogosítvány a fiataloknak, az ingyentankönyv a gyerekeknek ígérete sem. Az olcsóbb állam megvalósítása helyett félmilliárd forintot költöttek időközben eltűnt egészségügyi tanulmányokra, SZDSZ közeli cégek támogatására.
Kósa Lajos, a vendéglátó Debrecen polgármestere úgy vélekedett: a Medgyessy–Gyurcsány-éra teljesítményéhez képest Horn Gyula igazi, jó államférfinak tűnik, mert hozzáértésben és minőségben az ő kormányzása alatti négy év messze meghaladta a 2002–2006 közötti kormányzati ciklus teljesítményét. Megállapítása alátámasztásaként elmondta, ez idő alatt „sikerült elérni” az áfa-visszatérítés visszatartásával, hogy 300 milliárd forintos körbetartozás alakult ki az érintett társaságok körében. A rendőrség állapotáról szólva Kósa emlékeztetett, hogy a nyolcvanas évek eleje óta nem volt arra példa, hogy béketüntetést tiltottak volna be. A szociálliberális kormányzat teljesítményét értékelve a debreceni polgármester Bozóki András jelenlegi kulturális miniszter korábbi mondását idézte, amely szerint a szocialisták értenek a válságkezeléshez, de ha nincs válság, akkor csinálnak egyet. Kósa idézte Kuncze Gábor SZDSZ-elnököt is, aki mint mondta, rendszeresen úgy nyilatkozik: ami állami, az szétrohad és lepusztul, ám azt nem mondják, hogy azért van így, mert ők alkalmatlanok az irányításra, ehelyett azt állítják, hogy az a megoldás, ha mindent eladnak. Az államot azonban nem lehet eladni, célszerűbb a rossz és alkalmatlan vezetőket leváltani – fogalmazott Kósa Lajos.
A Fidesz új évi „vizslaelőadását” Nyakó István, az MSZP szóvivője az MTI-nek gyengének minősítette, „mert nem Magyarországhoz, hanem a toborzótisztekhez, utcai harcosokhoz szólt. (…) Az új év kezdetén csak tavalyi, tavalyelőtti mondanivaló hangzott el.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.