Megismétlik Kaiserék perét

Eljárási szabálysértések miatt hatályon kívül helyezték Kasier Ede, Hajdú László és tizenegy társa vagyon elleni bűncselekmények miatt kapott elsőfokú ítéletét. A jórészt csepeli fiatalokból álló banda több tíz millió forintos kárt okozott betörésekkel, pénzváltók és ékszerüzletek kifosztásával.

2006. 01. 18. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hatályon kívül helyezte a Fővárosi Bíróság (FB) Kaiser Ede, Hajdú László, illetve tizenegy társuk vagyon elleni bűncselekmények miatt kiszabott elsőfokú ítéletét, és elrendelte a per újratárgyalását. A móri bankrablás miatt tényleges életfogytiglanra ítélt Kaiserra hat év nyolc hónap, Hajdú Lászlóra egy év, míg a nyolc halálos áldozattal végződött bűncselekmény koronatanújára, Kiglics Attilára három és fél év börtönt szabott ki a Pesti Központi Kerületi Bíróság (PKKB) első fokon. Jogerős ítéletet a másodfokú bíróság azért nem tudott hozni, mert a PKKB bírája nem döntött a Kiglics ügyvédje által ellene beadott elfogultsági indítványról. Márpedig a törvény értelmében csak azután hirdethetett volna ítéletet, ha érdemben foglalkozik a védő kifogásával. A Fővárosi Bíróság szerint ez olyan eljárási szabálysértés, amely nem teszi a pert felülvizsgálhatóvá.
A vádirat szerint Kaiser és társai 1999 tavaszától Budapesten és a nyugati országrész különféle városaiban, általában havonta követtek el ékszerboltok, pénzváltók és más üzletek ellen betöréses lopásokat. A bűncselekményeket előre kitervelték, végrehajtásuk előtt a helyszíneken terepszemlét tartottak. Feltérképezték az üzletekben dolgozók nyitási, zárási, pénzkezelési, pénztárolási szokásait, az ebéd időpontját. Az ékszerboltokban kifigyelték az értékesebb órákat, az ékszervitrinek nyitási módját és a hozzá tartozó kulcsok helyét. Ezek alapján kiválasztották a bűncselekmény legalkalmasabb időpontját, helyszínét, beszerezték az elkövetéshez használt eszközöket és kiosztották a szerepeket. Betöréskor Kiglics Attila és N. Ferenc feladata volt a bejutás, illetve az értékek összeszedése, a többiek figyelőként működtek közre. Az így megszerzett értékeket orgazdasággal vádolt társaiknak adták el, a pénz elosztották, s azt pazarló, luxus életforma megteremtésére, illetve nagy értékű autók vásárlására fordították. A kifosztott üzletek a Tescóban, a Corában, a Lurdy Házban, illetve más nagyobb áruházakban voltak. A húsz vádpontból álló ügyben érintett bűnbanda több tíz millió forintos kárt okozott. Hat vádlottat a móri vérengzés és az azzal egyesített fegyveres rablások miatt indult büntetőügyben is elítélték.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.