Korábban Kovács György, az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) elnöke is úgy nyilatkozott, hogy a törvénytervezet sérti az alkotmányt és a médiatörvényt is. Ennek indokaként azt hozta fel, hogy a tartalomszabályozás csakis kétharmados parlamenti többséggel fogadható el. Ezzel szemben az SZDSZ-es minisztérium javaslata csupán feles többséget igényel. Az ORTT-elnök lapunknak elmondta: az a törvényjavaslat, mellyel kapcsolatban kifogásait megfogalmazta, már megváltozott, a médiahatóság javaslatára történtek változtatások a normaszövegben. – A végső változat azonban a kormányülés előtti napon készült el, abba az ORTT-nek nem volt érdemi esélye betekintést nyerni – fogalmazott Kovács. Elmondta azt is, hogy levélben fordul Gyurcsány Ferenc miniszterelnökhöz, melyben azt kéri: a kabinet gondolja újra a törvényjavaslatot. Farkas Attila Erik médiajogász szerint a kormány által elfogadott tervezet hatásköröket kíván elvonni az ORTT-től, fontos hatásköröket kíván kormányzati szervekhez telepíteni, valamint feles jogszabályként tartalomszabályozási kérdésekről is rendelkezik. – Ezért vélhetően sérti az alkotmányt, és ellentétes az európai uniós szabályozással is – emelte ki Farkas. Médiaszakemberek úgy vélik, a digitális televíziózásról szóló törvény a jelenlegi formában alkalmas lehet arra, hogy a jelenlegi koalíció, elsősorban az SZDSZ médiapozícióit betonozza be.
Takács Albert, az állampolgári jogok országos biztosának általános helyettese nemrégiben kilenc pontban kifogásolta az ORTT és a két országos kereskedelmi televízió között nemrégiben meghoszszabbított szerződését.
A kifogásokkal kapcsolatban a médiahatóság elnöke elmondta: formai és elvi hibákat is tartalmaz a Takács által jegyzett dokumentum, ezért azt visszaküldik az ombudsmannak. Takács Albert az ügyben megkereste az ügyészséget és a Gazdasági Versenyhivatalt is.
Így fog kinézni a felújított Citadella - fotók