A Népszabadság hétfői számában arról adott hírt, hogy egy zuglói nyugdíjas hölgy, Börzsönyi Jenőné szerepel azon a fideszes választási plakáton, amely a szívgyógyszerek áremelkedésére hívja fel a figyelmet. A lap cikkében kitért a zuglói nyugdíjas hölgy anyagi helyzetére és életkörülményeire, amit az érintett úgy értékelt, hogy megsértették a személyiségi jogait. Azóta kiderült, valójában egy másik fővárosi nyugdíjas asszony, Fata Jánosné látható a Fidesz óriásplakátján. A lap szerdán kísérletet tett arra, hogy elnézést kérjen a durva hibáért, ám a bocsánatkérésnek szánt cikk csak olaj volt a tűzre: az érintett nehezményezte, hogy a történtekért szinte őt teszik felelőssé.
Eötvös Pál, a Magyar Újságírók Országos Szövetségének (MÚOSZ) elnöke, a Népszabadság korábbi főszerkesztője az üggyel kapcsolatban elmondta: helytelen dolog, amit a lap tett, de elnézést kértek, és megpróbálják kiköszörülni a csorbát. – A számonkérés egyébként legkevésbé a Magyar Nemzet részéről helyénvaló, hiszen amennyi helyreigazítást a lap kénytelen megtenni, az egyedülálló – tette hozzá a MÚOSZ elnöke.
Lapunk utánajárt, hogy a politikai élet más szereplői kiket szerepeltetnek plakátjaikon. Kiderült, az MSZP és a kormány előszeretettel illusztrálja kampányanyagait nemzetközi ügynökségek fotóival. A szocialisták 2005 őszén indították el az úgynevezett imázskampányukat, amelyet három fogalom (igazságosság, bátorság, biztonság) köré szerveztek. A biztonságról szóló kampányanyagban egy csecsemő látható, amint édesanya őrző karjaiban pihen. Az idilli kép érdekessége, hogy az annak alapjául szolgáló fotót a párt a nemzetközileg elismert Getty Images ügynökségtől szerezte be. A kormány szintén szívesen használja külföldi ügynökségek fotóit, hiszen köztudott, hogy a száz lépés programban a hét lépés a mezőgazdaságban élők nagyobb biztonságáért csomagot egy olyan képpel illusztrálták, amelyen egy ausztriai farm látható.
Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője lapunknak elmondta: a kampányanyagok lényege, hogy a valóságot ábrázolják. – A mi „Rosszabbul élünk, mint négy éve” sorozatunk jellemzője, hogy a valós magyar helyzetet ábrázolja – tette hozzá a pártszóvivő.

Cserpes Laura: „Abban a pillanatban egy perc alatt váltam felnőtté”