Többszörösen becsapták a dolgozókat

Tartozás miatt felmondta a szerződést a megváltozott munkaképességű embereket foglalkoztató Hetény-Barát Kft.-vel a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, amely eddig telephelyet adott bérbe a cégnek. A társaság közben olyan kérelmet íratott alá a dolgozókkal, amelyben az érintettek „kérték”, hogy közös megegyezéssel szüntessék meg a munkaszerződésüket.

2006. 02. 20. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hosszúhetényi telephelyet először a Multivitál Kft. üzemeltette 2005. október 1-jétől egy hónapon át. A cég, miután felvette az állami támogatást, fizetés nélkül távozott. A társaság vezetése azóta előzetes letartóztatásban van, a Multivitál Kft.-vel kapcsolatban folyik a nyomozás. A fizetés nélkül távozó cég után a Hetény-Barát Kft. vette át a telephelyet. Bagóné, a cég becsapott dolgozója lapunknak elmondta: fizetést az új tulajdonostól, Kniesz Angélától sem kaptak. Az asszony arról is tájékoztatott, hogy később azt közölték velük: támogatást kapnak, amelyhez Páva Zoltán (MSZP), Komló polgármestere vállal kezességet, de csak akkor kapják meg a pénzt, ha mindenki aláírja a kérelmet. – A papírok aláírása után jöttünk rá, hogy szó sem volt támogatásról, hanem személyi kölcsönt vetettek fel velünk – fakadt ki a dolgozó.
Idén január 20-án az olasz befektető megunta a magyar „partner” körüli átláthatatlan helyzetet, húsz perc alatt összecsomagolta a gépeit és távozott. – Ettől kezdve a tulajdonos továbbra is azt követelte tőlünk, hogy mindennap legyünk bent, mert mindenkinek látnia kell, hogy dolgozunk – jegyezte meg Bagóné. Hozzátette: naponta mindenki megjelent a munkahelyen, s a beteg, megváltozott munkaképességű emberek egész nap csak ültek, s várták, hogy leteljen a munkaidő. Hitegették őket, de pénzt a mai napig nem kaptak, és a napokban a telephely is megszűnt, miután a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felmondta a vállalkozással korábban kötött bérleti szerződést.
Újabb fordulat az ügyben, hogy a cég a közelmúltban olyan szerződést írattatott alá az alkalmazottakkal, amelyben az érintettek „kérték”, hogy közös megegyezéssel szüntessék meg a munkaszerződésüket, így a dolgozóknak nem jár végkielégítés.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.