Miközben Gyurcsány Ferenc majdnem egy évtizeden át halogatta a mosonmagyaróvári timföldgyár privatizációjakor elvállalt, másfél milliárd forintos környezetvédelmi beruházás végrehajtását, belekóstolt a veszélyeshulladék-üzletbe is.
Tíz évvel ezelőtt a szinte jelképes összegért a milliárdos politikus részérdekeltségébe kerülő Bakonyi Bauxitbánya Kft. területén, a Hévízi-tó védett vízgyűjtő övezetén az ország második legnagyobb veszélyeshulladék-lerakóját próbálták meg felépíteni, ám a helyi falvak polgárai végül megakadályozták a törvényesen amúgy sem kivitelezhető építkezést.
Néhány évvel később a kormányfő ellenőrzése alatt álló Motim Kft. ismét veszélyeshulladék-tároló létesítésével próbálkozott: ezúttal sikerrel. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök vállalkozása egy milliárdos haszonnal kecsegtető, kétszázezer köbméteres befogadóképességű depónia tulajdonosává vált.
A lerakó ugyan az ország legnagyobb ivóvíztartaléka, a szigetközi ivóvízbázis fölött fekszik, az Észak-dunántúli Környezetvédelmi Felügyelőség mégis engedélyt adott a kialakítására. Ehhez persze a jogszabályok kreatív értelmezésére is szükség volt: a lerakót eredetileg az üzemben keletkező melléktermékek tárolójaként engedélyezték, ám két évvel ezelőtt a Motim Kft. mégis elindulhatott az év egyik legígéretesebb állami környezetvédelmi pályázatán, a budafoki gázmassza ártalmatlanítására kiírt, csaknem kétmilliárd forintos tenderen.
Riport a 9. oldalon
Nemvárt fordulat jön az időjárásban, mutatjuk mire számíthat