Magam is sokfelől hallottam arról, hogy én lehetek a következő kormány oktatási minisztere – jelentette ki lapunk kérdésére Tóth Tiborné, a mosonmagyaróvári Kossuth Lajos Gimnázium igazgatónője. A politikus tagadta, hogy hivatalos felkérést kapott volna a posztra, ám azt elismerte, hogy a két választási forduló között személyesen is találkozott Gyurcsány Ferenccel. Tóth Tiborné szerint valószínűleg azért került szóba egyre szélesebb körben a neve, mert iskolája nagyon sikeres, nemrég kapta meg az intézmény az Európa Kiválósága Díjat. Arra a kérdésre, hogy felkérés esetén vállalna-e kormányzati pozíciót, azt mondta: tény, hogy munkájával professzionális szintet képvisel az oktatásban, amit szívesen kamatoztatna valamilyen szinten. Tóth Tibornét elmondása szerint az Antall- és a Horn-kormány is felkérte helyettes államtitkárnak, ám akkor visszautasította a lehetőséget, mert riasztotta a politika. Ma azonban más a helyzet, hiszen most az MSZP színeiben indult képviselőjelöltként a mosonmagyaróvári körzetben, ahol a második fordulóban meg is nyerte a mandátumot. A politikus közölte: teljes embert igényel az országgyűlési munka, ezért – amint biztonságban érzi a mosonmagyaróvári gimnázium jövőjét – átadja másnak az igazgatói posztot.
Lapunk információi szerint azonban a szabad demokraták továbbra is foggal-körömmel ragaszkodnak az oktatási tárcához, ahogy tették ezt 1994-ben és 2002-ben is. Úgy tudjuk, hogy kompromiszszumként nem a koalíción belül többször feszültséget kiváltó, az érettségi botránnyal népszerűtlenné vált Magyar Bálintot javasolják majd a posztra, hanem a közvélemény előtt kevésbé ismert liberális ügyvivőt, Sándor Klárát. A politikus kiemelt helyét jelzi a pártban az is, hogy harmadik helyen szerepelt az SZDSZ listáján, messze megelőzve Magyar Bálintot, ráadásul a két forduló között Kuncze Gábor szinte valamennyi kampányrendezvényre egyedül Sándort vitte magával.
Sándor Klára nem lepődött meg azon, hogy a hírek szerint a liberálisok őt javasolják oktatási miniszternek. Azt mondta: korai arról beszélni, hogy a szabad demokraták melyik tárcára tartanak igényt, és kit szánnak a bársonyszékbe, mert még a párton belül sem alakult ki a pontos álláspont erről. Hozzátette: ő személy szerint nem vágyik kormányzati pozícióba, de arra nem felelt egyértelműen, hogy elvállalná-e a felkérést.
Ismert: Gyurcsány Ferenc még a választások első fordulója előtt, a miniszterelnök-jelölti vita során ismerte el először, hogy nem volt tökéletes a szabad demokrata oktatási kormányzat négyéves tevékenysége, ezért a következő ciklusban szocialista tárcavezetőre van szükség. A szabad demokraták akkor nem vették komolyan a miniszterelnök szavait, mondván, egy esetleges választási győzelem után a koalíciós tárgyalások során dől majd el a tárcák sorsa.
A szocialisták négy évvel ezelőtt is MSZP-s oktatási minisztert akartak Hiller István személyében, ám a szabad demokraták Magyar Bálint kinevezését szabták a koalíciós megállapodás egyik feltételéül.
Fordulat a 16 éves, gyilkossággal gyanúsított lány ügyében