A Hajdú-Bét Rt.-vel kapcsolatban álló libatartókat képviselő Ónodiné Demeter Éva megerősítette: tudomása szerint három ember halálához járult hozzá a feldolgozó csődje, ami megakadályozható lett volna, ha a Wallis nem zárkózik el attól, hogy a cég termelői tartozásaiért helytálljon. A libatartó hangsúlyozta: meggyőződésük, hogy a Wallis rossz gazdálkodása hozzájárult a Hajdú-Bét összeomlásához. Már 2003-ban átadtak egy ötpontos petíciót Bajnai Gordonnak. Egyebek mellett azt szerették volna tudni, hová lett a libáik ára, hány saját érdekeltségi körébe tartozó beszállítón keresztül „szívta ki” a pénzt a Wallis az évi 40 milliárd forint forgalmú Hajdú-Bétből, illetve mi volt az oka annak, hogy egy-két év alatt 14 milliárdos tartozást halmoztak fel. Ónodiné tájékoztatása szerint Bajnai Gordon csak az utolsó kérdésre válaszolt, ekképpen: „Nem értettünk hozzá, pénzügyi befektetők vagyunk.” A kijelentésnek az ad pikáns felhangot, hogy Bajnai Gordon 2003-ban a Menedzserek Országos Szövetségétől megkapta az Év fiatal menedzsere címet, majd 2003-ban, megválva a Wallis vezérigazgatói posztjától – de továbbra is annak alelnökeként – a Budapest Airport igazgatóságának elnöke lett. Idén március 15-én a Magyar Köztársaság Érdemrendje tisztikeresztjét vehette át Kóka Jánostól, aminek az ad némi színezetet, hogy alig néhány hónappal korábban még a régi-új gazdasági miniszter is tulajdonos volt az akkor még Bajnai által vezetett Wallis-csoport cégeinek egyikében. A kitüntetést kinevezés követte: az új Gyurcsány-kormányban ő lett a fejlesztési ügynökség első embere.
Bajnai Gordon még nem volt a Wallis Rt. vezérigazgatója, amikor a cégcsoport megvásárolta a Hajdú-Bét Rt.-t. Az új szerzemény könyveiben tetemes veszteség szerepelt, ám az új tulajdonosnak mégsem kellett üres kasszával kezdenie, mert az értékesítés előtt két hónappal az OTP 23 milliárd forintos gyorshitelt folyósított a cégnek. A Wallis az első néhány évben jó gazdának látszott: eredményeket produkált, új termékeket vezetett be a piacra. Ám már akkor is suttogtak arról, hogy a Hajdú-Bét háza táján valami még sincs rendjén, mert a libaágazatba beszállító termelők évről évre nehezebben jutnak a pénzükhöz. A krach 2003 őszén következett be, amikor hónapokig hiába kérték, majd követelték demonstrációval a jussukat a termelők, még csak szóba sem álltak velük. Ekkor történt, hogy egy hajdúnánási aszszony, akinek néhány hét alatt mindene odalett, önkezével vetett véget életének. Később többen ugyanígy tettek.
A Bajnai Gordon vezette Wallis Rt. tulajdonában lévő Hajdú-Bét tönkremenetelekor több száz alföldi termelőt rántott magával, akik azóta sem tudtak talpra állni. Most attól kell tartaniuk, hogy csekélyke magánvagyonukat is elviszi a végrehajtó. A Wallis ugyanis mossa kezeit, a szociálliberális kormányzat pedig úgy „segített” a bajbajutottakon, hogy ötéves futamidejű banki hitelhez juttatta őket, aminek törlesztésére nem rendelkeznek fedezettel. Mivel az idei törlesztőrészlet átvállalását az agrártárca visszautasította, már csak a parlament támogatásában bíznak.
Egy óriási területen épült luxusvillában élhet az Integritás Hatóság vezetője