Támogatja a Fidesz a HÖOK azon törekvését, hogy a kormány álljon el az utólagos képzési hozzájárulás bevezetésétől. Egyetértünk abban, hogy a kormány szándéka felháborító és elfogadhatatlan – jelentette ki Pokorni Zoltán, a Fidesz oktatáspolitikai kabinetjének vezetője Ekler Gergellyel, a HÖOK elnökével folytatott tárgyalása után. A párt vitát kezdeményez a felsőoktatás finanszírozásáról, hogy ne csupán a hallgatókra és családjaikra hárítsák a terheket. A hallgatók a jövő héten Hiller Istvánnal és valamennyi parlamenti párttal találkoznak, és csak ezt követően döntenek arról, hogy aláírásgyűjtésbe kezdenek vagy tüntetést szerveznek.
A Fidesz alelnöke szerint az egyetemeknek és a főiskoláknak már elküldött törvénytervezet szerint két lépésre készül a kormány: az utólagos képzési hozzájárulás bevezetése mellett brutálisan megemelné a költségtérítéses képzés díját. A tervek alapján a költségtérítés minimális összege a jövőben nem lehetne kevesebb a képzési és a fenntartási normatíva összegénél, vagyis a legolcsóbb pedagógusképzés a jelenlegi 70– 100 ezer forint helyett minimum évi 380 ezer forintba, míg az orvosi képzés 1,5 millió forintba kerülne. A politikus kifejtette: a tandíjat bevezető országok többségében sem kell a diákoknak kifizetniük a képzésük teljes költségét, csak 20–40 százalékát.
Pokorni ugyanakkor attól tart, hogy a kormány menet közben újabb ötletekkel áll majd elő, például visszamenőleges hatállyal minden diplomásra kiterjeszti az utólagos képzési hozzájárulást.
Megfosztották mandátumától Fekete-Győr Andrást