Színlelt érdekvédelem?

A Pedagógusok Szakszervezete elnökének fia és bátyja is szocialista országgyűlési képviselő, ráadásul mindketten az idén, a drasztikus megszorítások évében szereztek először mandátumot – tudta meg lapunk. Varga László szerint ez nem jelenti azt, hogy nem lépnek fel a rossz kormányzati lépések ellen, hiszen a család egyes tagjai egymástól független személyiségek.

2006. 06. 14. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

MSZP-s képviselőként ül a Parlament padsoraiban a legtöbb tanárt tömörítő, magát függetlennek nevező érdekvédő csoport, a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) elnökének fia és bátyja is. A miskolci família legfiatalabb tagja, ifjabb Varga László 1999-ben lett a Fiatal Baloldal tagja, majd 2004-től a szervezet országos választmányának elnöke és a miskolci önkormányzat képviselő-testületében a szocialisták frakcióvezetője volt. Országgyűlési képviselői mandátumot idén szerzett először, ahogy a PSZ-elnök bátyja, Varga Zoltán is, aki a Békés megyei területi listáról jutott a törvényhozásba. Ő az elmúlt négy évben a Békés Megyei Közgyűlés elnöke volt.
A szakszervezeti vezető lapunknak elismerte, hogy fia szocialista országgyűlési képviselő, és ő maga árulta el, hogy bátyja is az MSZP színeiben ül a parlamentben. Varga László kérdésünkre kijelentette: nem érti, hogy miért próbáljuk öszszefüggésbe hozni a Pedagógusok Szakszervezetének hovatartozását az ő családtagjainak pártállásával. Hozzátette: fia és bátyja is önálló személyiség, és mindenki a saját felelőssége szerint cselekszik. Varga szerint egy demokratikusan működő családban a közös ebédlőasztalnál is lehetnek eltérő vélemények, így a PSZ továbbra is fellép majd a pedagógusok érdekeit sértő kormányzati lépések ellen.
Az utóbbi hónapok történései azonban nem feltétlenül támasztják alá a PSZ-elnök szavait. A választási kampány finisében a magát függetlennek nevező szervezet sajtótájékoztatót hívott össze, hogy cáfolja a Fidesz szlogenét. Azt bizonygatták, hogy a pedagógustársadalom ma jobban él, mint 2002 előtt. A szervezet szerint a tanári keresetek reálértéke az Orbán-kormány idején csupán mintegy 20 százalékkal növekedett, addig a Medgyessy–Gyurcsány-kormány alatt több mint 50 százalékkal, és a szocialista kabinet mérlege annak ellenére is jobb, hogy 2004-ben a tanárok nem kapták meg a 13. havi bérüket. A választások után a szervezet szorgalmazta, hogy Magyar Bálint helyett szocialista politikust nevezzenek ki az oktatási tárca élére. A kormány brutális megszorító csomagja ellenére – amely több tízezres pedagóguselbocsátást, évekre szóló bérbefagyasztást jelent – eddig nem helyeztek kilátásba demonstrációt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.