Név szerint idézte Gyurcsány Ferenc a közszolgálati rádióban a közelmúltban elhangzott interjújában Dávid Ferencet, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkárát. Az érdek-képviseleti vezető azt panaszolta, hogy az évközi adóemelés ellehetetleníti a vállalkozásokat. A miniszterelnök úgy fogalmazott, hogy mivel a vállalkozások változó körülmények közt működnek, rugalmasnak kell lenniük. Dávid szerint sajátos, hogy a kormányfő, aki maga is vállalkozó, a választások előtt egész másképpen beszélt. Az elmúlt négy évben egymásra licitálva ígérték a pártok az adók és egyéb közterhek csökkentését, s törvény is született erről. Ehhez képest most adóemelésről döntött a parlament. Dávid Ferenc jelen volt azon a feszült hangulatú érdekegyeztető tanácsi ülésen, amelyen Gyurcsány Ferenc azt mondta: aki sokallja a terheket, költözzön át Szlovákiába. Az érdek-képviseleti vezető nem is csak ezt nehezményezi, hanem azt is, hogy az ominózus ülésen elmaradt a valódi párbeszéd. A miniszterelnök sorozatlövésszerűen bejelentette a szigorításokat, s nem adott módot a felmerülő ellenvélemények megvitatására.
Ha figyelembe veszik ellenvetéseinket az adótörvények megfogalmazásakor, akkor most nem kellene az Alkotmánybírósághoz fordulnunk – mondta a főtitkár. Beadványukban annak vizsgálatát kérik, törvényes-e az, ha a lényegi adóváltoztatásokat évközben léptetik életbe, törvényes-e az elvárt adó intézménye, illetve az, hogy a bizonyítási kényszer nem a hatóságra, hanem az adózóra hárul. Dávid Ferenc elmondta, hogy tisztában vannak vele, a beadványuk nem halasztó hatályú. Azzal is tisztában vannak, hogy évekbe telhet, amíg az Alkotmánybíróság dönt a beadványról. Úgy vélik azonban, hogy a törvénytelenség évek múlva is törvénytelenség lesz, s az adót, ha megsemmisített jogszabály alapján hozzák meg, vissza kell fizetni az érintetteknek.
A munkaügyi ellenőrzés gyakorlatát is bírálta a VOSZ főtitkára. Különösen azt nehezményezte, hogy a hatóság közzéteszi a megbírságolt cégek adatait internetes honlapján. Dávid Ferenc szerint akkor érné el célját a munkaügyi ellenőrzés, akkor szolgálná hatásosan a gazdaság kifehérítését, ha a hatóság az ellenőrzés során a leglényegesebb kérdésekre összpontosítana, azaz arra, hogy legális-e a foglalkoztatás. Méltatlan ugyanakkor, hogy apróságok, értsd adminisztrációs mulasztások miatt büntessenek és a nyilvánosság erejével hurcoljanak meg cégeket, amelyek alapvetően eleget tesznek a törvényes kötelezettségeiknek.
Századvég: Őrzi vezető szerepét a Fidesz-KDNP