Hosszú munkabiztonsági vizsgálat előzte meg azt a nyomozást, amelyben a fővárosi Szent István-kórház területén csaknem két és fél éve történt halálos baleset felelőseit kereste. Az először államigazgatási eljárásban vizsgált ügyben a BRFK bűnügyi főosztálya a munkabiztonsági szakértő megállapításai alapján tavaly májusban indított nyomozást ismeretlen tettes ellen. A vizsgálatot most lezárták, és vádjavaslatot nyújtottak be a IX. kerületi ügyészséghez a kórház főmérnöke és műszaki osztályvezetője, F. Tibor, a műhelyvezető és megbízott üzemeltetési csoportvezető, B. István, illetve egy másik megbízott csoportvezető, B. Zoltán ellen – tájékoztatta lapunkat Fülöp Valter, a BRFK főosztályvezető-helyettese. A rendőrség szerint halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés róható a gyanúsítottak terhére. Az adatok szerint a Szent István-kórházban 2004. február 28-án reggel az akkor 63 éves B. István fűtésszerelő és két munkatársa az L épületnél az intézmény gőzellátó csővezetékének meghibásodásán dolgozott. A későbbi áldozat a távhővezeték mély aknájába ereszkedett egy vaslétrán, társai a felszínen maradtak. A hibát nem találta meg, így B. István kifelé indult. Rálépett az aknában lévő falétrára, de az
összetört alatta, és a férfi beleesett a majd egy méter mély, 70 fokos forró vízbe. Az idős szerelőnek annyi ereje még maradt, hogy kimásszon, társai pedig az égési osztályra vitték, azonban olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy tíz nap múlva meghalt.
A munkabiztonsági szakértő szerint a munkáltatónak megfelelő védőfelszerelést kellett volna adnia B. Istvánnak: hevederzetet, illetve biztonsági övet, és az aknában végzendő munka várható veszélyeiről sem tájékoztatták a szerelőt. A főmérnöknek ez a vezetői kötelessége. Az üzemeltetési csoportvezetőnek pedig a helyszínen kellett volna a munkálatokat irányítani és ellenőrizni. Az aznapi műszaki ügyeletvezető, B. Zoltán a szerelés szabályos körülményeiért lett volna felelős.
Otromba módon viselkedett a román államfő Budapesten