A kétciklusú képzési szerkezet, azaz a bolognai rendszer bevezetésével alapjaiban változott meg képzési struktúra, hiszen több mint négyszáz korábbi szak helyett idén alig több mint száz alapszak indul majd, amelyeken belül a hároméves alapszakasz elvégzése után, a mesterképzések során lehet majd specializálódni. Így a legtöbb szakra vonatkozó jelentkezési statisztikát nem lehet egyértelműen összevetni a korábbi évek adataival, de valamilyen szintű összehasonlítás azért mégis szükséges.
A gazdasági jellegű képzések évek óta a legnépszerűbbek, így nem véletlen, hogy az idén is két gazdaságtudományi képzési területhez tartozó alapszak, a gazdálkodási és menedzsment, illetve a turizmus és vendéglátás alapszakok vezetik a népszerűségi listát. A gazdálkodási és menedzsment alapszak többek között a szintén rendkívül népszerű, egyetemi és főiskolai szinten is meghirdetett gazdálkodási szakokat „olvasztotta” magába, a turizmus és vendéglátás alapszak pedig a korábbi évek egyik sláger szakát, a főiskolai idegenforgalmi és szálloda, illetve a vendéglátó és szálloda szakokat.
Szintén az utóbbi években ívelt fel látványosan a kommunikáció szak népszerűsége is, így az sem meglepő, hogy a kommunikáció és médiatudomány alapszak szerezte meg idén a bronzérmet. Érdekes ugyanakkor, hogy tavaly lényegesen többen jelentkeztek egyetemi, illetve főiskolai kommunikációs képzésre, mint idén az alapszakra.
A negyedik legnépszerűbb képzés a mérnök informatikus alapszak. A korábbi műszaki informatikus szak évek óta a népszerűségi listák első felében található, akár az egyetemi, akár a főiskolai képzést vettük figyelembe. Idén az átlagosnál jóval nagyobb mértékben csökkent az érdeklődés a jogászképzés iránt, ám a közel háromezer jelentkezővel még így is ez az ötödik legnépszerűbb szak. Hasonló mértékű a csökkenés a pszichológia alapszak esetében is, amely az érdeklődés jelentős visszaesése ellenére továbbra is a legnépszerűbb bölcsészképzés. Nőtt viszont az orvos alapszak népszerűsége, hiszen az össz jelentkezői létszám jelentős csökkenése ellenére ezen a szakon a tavalyihoz képest nőtt a próbálkozók száma.
Másodvirágzásukat élik a bölcsész szakok, hiszen ismét folyamatosan növekszik a népszerűségük. A pszichológia mellett további négy bölcsész szak található a húszas toplistán. A tradicionális műszaki képzések közül idén is a gépészmérnöki és a villamosmérnöki alapszak került fel a listára a 11., illetve 13. helyen.
Világosan kiderül a legújabb hangfelvételből: hazudott Magyar Péter a tüntetések költségeiről - de honnan jöhet a pénz?