Hajdú ellen vallott a koronatanú

A móri per megismételt elsőfokú tárgyalásán Kaiser Ede tanúként fenntartotta korábbi vallomását, amely szerint nem járt a Fejér megyei kisvárosban Hajdú Lászlóval. A koronatanú, Kiglics Attila szintén ragaszkodott korábbi állításához: Kaiser csak Hajdúval követhette el a véres bankrablást.

2006. 09. 06. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Soha nem tapasztalt biztonsági intézkedések mellett folytatódott a móri per megismételt elsőfokú tárgyalása. Az ügyészség Hajdú Lászlót vádolja a 2002. május 9-i bankrabláskor áldozatul esett nyolc ember megölésével. Tanúként megjelent a bankrablás elkövetése miatt korábban jogerősen tényleges életfogytiglani fegyházra ítélt Kaiser Ede, illetve az ügy koronatanúja, Kiglics Attila is. Úgy tudjuk, hogy a huszonötmillió forintos vérdíjat felmarkoló Kiglics nem is olyan régen köztársasági elnöki egyéni kegyelemben részesült, ezért nem kellett letöltenie a rá kiszabott, hároméves börtönbüntetést.
Kaiser tanúként állította: sosem járt Hajdú Lászlóval együtt Móron. Elmondta, hogy a sajtóból értesült a bankrablás részleteiről, és később meg is vitatták az elhangzottakat Hajdúval. Akkor említette meg barátjának, hogy azt a bankfiókot ő is „meg akarta csinálni”. Hajdúnak volt egy hangtompítós pisztolya, amivel több bűncselekményt elkövettek, más fegyverről nem tud. A bankrablás előtti hónapokban megszakadt korábbi jó viszonyuk Hajdúval, mert barátja egy másik társaságnak ajánlotta fel „szolgálatait”.
A móri ügy koronatanúja, Kiglics Attila kommandósok gyűrűjében, símaszkban és golyóálló mellényben tett vallomást. Nyilatkozata alatt sem a vádlott, sem Kaiser Ede nem tartózkodhatott a tárgyalóteremben. Amikor pedig Hajdú és Kaiser Ede reagáltak a tanú vallomására, Kiglicset kivitték a teremből. A koronatanú kijelentette: száz százalékig biztos abban, hogy a móri bűncselekményt Kaiser Ede és Hajdú László követte el. Állította: Kaiser számára Hajdún kívül csak egyetlen személy, éppen ő maga lett volna alkalmas erre a feladatra, de akkor ő nem járt Móron. Kérdésre elmondta, hogy Hajdút nem ismeri, de a légiósmúltja miatt vannak elképzelései róla. Közölte: a fantomképek alapján is Kaisert és Hajdút ismerte fel a móri bankrablás elkövetőiben. Úgy tudja, Hajdúnak három fegyvere, köztük egy Scorpio géppisztolya volt.
A móri bankrablás után Kaiser felhívta őt, arról puhatolózva, elmondaná-e a rendőrségnek, hogy korábban megemlítette neki a móri bankfiók esetleges kirablását. Kaiser arról is beszélt vele, hogy meg kell ölni Hajdú Lászlót, mert félt attól: a bankban megtalálják a vádlott DNS-ét. Ráadásul Hajdú meggyanúsítása után terhelő vallomást tesz majd rá – magyarázta a símaszk alól Kiglics.
Kaiser és a vádlott is tagadta Kiglics állításait. Kaiser szerint Kiglics a saját bőrét menti. Hajdú pedig kijelentette: a tanú mindig a vádhoz igazítja vallomását. A tárgyalás egy hét múlva, tanúk meghallgatásával folytatódik. A móri bankrablás ügyében Hajdút korábban csak azzal vádolták, hogy ő szerezte be a 2002. május 9-én nyolc halálos áldozatot követelő móri bankrablás fegyvereit. A Fővárosi Bíróság ezért el is ítélte a vádlottat, de tavaly a Fővárosi Ítélőtábla hatályon kívül helyezte az ítéletet, és új eljárást rendelt el.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.