Kormányzati irányváltásra van szükség, ha kell, személyi következményekkel együtt – nyilatkozta lapunknak Sipos József, az MSZP társadalompolitikai tagozatának ügyvivője, aki emellett a történelemtudomány kandidátusa. Kijelentette, jelenleg a kormányzati politika nem esik egybe a szocialista párt baloldala által képviselt politikával, és mivel a kritikus hangok alig törnek (törhetnek) felszínre, ezért az a hamis látszat alakulhatott ki a társadalomban, hogy amit a kormány képvisel, az baloldali politika. Sipos szerint kész csoda, hogy eddig nem nagyon kerültek nyilvánosságra a Gyurcsány-csomag miatti súlyos, párton belüli viták, konfliktusok, de napokon belül vagy legkésőbb az önkormányzati választások után számítani lehet erre. A csomag egyik legnagyobb hibája, hogy nem a társadalmi igazságosságot szolgálja, és az áfaemelésen vagy a várható elbocsátásokon keresztül a munkavállalói és a legszegényebb rétegeket jobban sújtja majd, mint a gazdagabbakat. Ennek – egy baloldali kormány esetében – fordítva kellene lennie – mutatott rá a politikus. A kormányprogram másik hibája, hogy a társadalom széles rétegeit érintő megszorításaival maga is hozzájárul a nemzeti radikalizmus terjedéséhez – hangsúlyozta Sipos József, aki szerint ezért is kell a csomag baloldali korrekcióját elvégezni.
Az MSZP-s politikus úgy látja, a társadalmi nyomásgyakorlást az MSZP és a kormány nem hagyhat-ja figyelmen kívül, és ha a tüntetések, tiltakozó akciók folytatódnak, Gyurcsányék előbb-utóbb rákényszerülnek a változtatásra. Sipos József álláspontja szerint egy patriótább gazdaságpolitikát kellene megvalósítani, a jelenlegi oligarchikus kapitalizmus helyett, amely elsősorban a külföldi multinacionális cégek érdekeit szolgálja. Úgy véli, a forradalmi nemzeti bizottságok megalakulásával kettős hatalom jöhet létre Magyarországon, így a meglévő politikai megosztottság mellé hatalmi megosztottság párosulhat. Sipos József elmondta: a szocialista párton belül sokan kifogásolják a társadalompolitikai tagozat kritikus megnyilvánulásait, azonban úgy véli, a választások után mások is meg fognak szólalni.
Mint arról beszámoltunk, Gazsó Ferenc, az MSZP társadalompolitikai tagozatának tiszteletbeli elnöke is kritizálta a Gyurcsány-féle politikát és a tagozat ügyvivő testülete közleményében leszögezték: kormányzati irányváltásra van szükség, ha kell, személyi konzekvenciákkal együtt.
Bóka János: Az új Európai Bizottság a változatlanság politikáját folytatja, ami az EU lassú gazdasági agóniáját jelenti