Panaszok a tűzijátékügyben

Várhatóan panasszal él a rendőrség elutasító határozata ellen az a két feljelentő, aki az augusztus 20-i tűzijáték idején történt tragédia miatt foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés gyanújával fordult az ügyészséghez.

2006. 09. 13. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csupán a sajtóból értesült arról a két feljelentő (Balogh Gyula, a Nemzeti Szövetség elnöke és Kerekes Gábor ügyvéd), hogy a rendőrség elutasította az augusztus 20-i tűzijáték idején történt tragédiával kapcsolatos beadványaikat. Kerekes Gábor szerint aggályos, hogy a rendőrség előbb a sajtónak szivárogtatta ki a hírt. Mint mondta, ha a kézhez kapott határozatban is ugyanaz az indoklás szerepel majd, mint ami a lapokban megjelent (vagyis hogy nincs ok-okozati öszszefüggés a tűzijáték és a halálesetek között), akkor panasszal él az ügyészség felé. Az ügyvéd rámutatott, a rendőrség álláspontja téves, hiszen a foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés bűncselekménye nemcsak sérülés vagy haláleset esetén, hanem akkor is megvalósul, ha „csupán” veszélyeztető cselekmény történik. A rendőrség a jelek szerint csak a bűncselekmény minősített esetét vizsgálta. Kerekes Gábor kiemelte, veszélyeztető cselekménynek számít, hogy a vihar kitörése után is folytatták a tűzijátékot, amint az a televízióban is látható volt, illetve hogy nem kapcsolták be a világítást, így a sérülteket nem lehetett rendesen ellátni.
Az ügyvéd továbbra is fenntartja azt az álláspontját, hogy a tűzijáték szervezői, lebonyolítói és a munkájuk ellenőrzésével megbízottak gondatlanul jártak el, mert nem szerezték be időben az időjárási előrejelzést, és hogy az illetékesek a vihar kitörése után nem szakították meg haladéktalanul a rendezvényt, s nem gondoskodtak a tömeg biztonságos elvezetéséről.
Balogh Gyula szintén nem kapta meg a rendőrség határozatát. Mint mondta, ha a megismert semmitmondó indoklás szerepel a határozatban, akkor ő is panaszt tesz. A politikus úgy látja, ebben az országban mindent meg lehet tenni büntetlenül. Hozzátette, egy ilyen tragédia után a valamikori Belga-Kongóban is lemondtak volna az ország vezetői.
Ismeretes: az augusztus 20-án történt mulasztásokért eddig csupán három köztisztviselőt mentettek föl a beosztásából.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.