A fegyverüzlet és az orvoslás nehezen egyeztethető össze egymással – nyilatkozta lapunknak Kupper András (Fidesz) azzal kapcsolatban, hogy megírtuk: Molnár Lajos egészségügyi miniszter – még mint kórházigazgató – egy fegyvergyártó céget alapított. Az egészségügyi bizottság fideszes tagja megdöbbentőnek tartja az esetet. Kupper András szerint ha ez egy jó üzlet, akkor érteni véli, miért vállalt szerepet egy fegyvergyártó cégben Molnár, ugyanis a miniszter mindenre üzletként tekint, sajnos az egészségügyre is.
Kökény Mihály (MSZP) volt egészségügyi miniszter ugyanakkor nem lát kifogásolnivalót az ügyben. Mint mondta, ha Molnár Lajos kórházigazgatóként tisztességesen elvégezte a feladatát, akkor teljesen mellékes, hogy emellett részt vett az üzleti életben, vagy mint „vadászember” időnként vadászni jár. Hozzátette, ez nem politikai kérdés, és miniszteri kinevezésekor nem vetődött föl sem erkölcsi, sem törvényi szinten olyan információ, amely kinevezését befolyásolta volna.
(A Kökény által említett vadászgatás különösen érdekes információ, ugyanis Molnár Lajos éppen azért hagyott föl gégész főorvosi hivatásával évekkel ezelőtt, mert saját bevallása szerint megromlott a látása.)
A Kormányszóvivői Irodán azt közölték, sem a miniszterré jelölése előtt, sem azóta nem derült ki olyan információ, amely Molnár alkalmasságát megkérdőjelezné.
Mint arról beszámoltunk, Molnár Lajos 2002-ben még kórházigazgatóként szeretett volna belekóstolni a fegyvergyártásba, ezért két üzlettársával megalapította a Gunex-Group Kft.-t. A vállalkozás – amelyben szerepet vállalt a kiváló szocialista kapcsolatokkal rendelkező Szalai Péter nagyvállalkozó és Hevesi Tóth Ferenc, a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat első főigazgatója is – a cégbírósági papírok szerint eddig semmiféle tevékenységet nem végzett. Szalai jelenleg az Armaco Kft. tulajdonosa, amely számos honvédségi beruházás részese. Hevesi Tóth Ferenc pedig arról híresült el, hogy ő ellenjegyezte a Nádor Rt.-vel kötött, telefonlehallgatásra is alkalmas eszközök beszerzéséről szóló szerződést. Az egészségügyi miniszter arra a felvetésünkre, nem tartja-e összeegyeztethetetlennek orvosi esküjével, hogy egy olyan társaságban van érdekeltsége, amely emberi élet kioltására alkalmas lőfegyverek gyártásával foglalkozik, a tárcavezető azt válaszolta: „a cég elsősorban világhírű vadászfegyvereket és légpuskákat gyártott”.
Emlékezetes, a Szent István- kórház főigazgatói székéből azért távolították el fegyelmivel Molnár Lajost, mert gazdasági hiányosságok voltak az intézménynél. A botrány ellenére Kóka János gazdasági miniszter Molnárt nevezte ki a MÁV-kórház főigazgatójává, amelyet miniszteri kinevezéséig betöltött.
Orbán Viktor: Nem pihenünk, zajlik a kormányülés, hajrá, Dominik! - Képek