Nem engedélyezte a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) rektora, hogy a hagyományoknak megfelelően október 22-én az egyetem aulájában emlékezzenek meg az ötven évvel ezelőtti diákgyűlésről az akkori résztvevők. A barátságtalan lépés megdöbbentette a közvéleményt. Az ügyben megpróbált közbenjárni a köztársasági elnök és a Magyar Mérnöki Kamara is – eredménytelenül.
Így az október 22-i megemlékezést, amelyen a tervek szerint részt vesz többek között Sólyom László köztársasági elnök, Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság elnöke és Kovács Árpád, az Állami Számvevőszék elnöke, idén az egyetem főbejárata előtt, a Műegyetem rakparton rendezi meg a Műegyetem 1956 Alapítvány, a BME pedig másnap, október 23-án tartja saját, zártkörű ünnepségét.
Vajna Zoltán, az alapítvány elnöke lapunknak elmondta: 1956-ban az egyetemi diákgyűlés október 22-én fogadta el a politikai követeléseket tartalmazó 16 pontot, és ekkor határozták el, hogy másnap nagygyűlést rendeznek az egyetem kertjében, majd a lengyel felkelők melletti szolidaritási felvonulás lesz; ezért tartják október 22-ét a forradalom bölcsőjének. Hozzátette: sajnálják, hogy külföldről hazatérő forradalmár társaikkal együtt nem emlékezhetnek az egyetem falain belül.
A BME rektorát is kerestük, de ő jelenleg külföldön tartózkodik.
Megerősíti a kormány a kis és közepes cégeket - ez a jövő évi költségvetés egyik célja