Napi sajtószemle

2006. 10. 30. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

BBC
A brit közszolgálati adó pénteken és szombaton kiemelt helyen jelentette, hogy Franco Frattini, az Európai Bizottság (EB) igazságügyért, szabadságjogokért és biztonsági kérdésekért felelős biztosa és az EB alelnöke a Gyurcsány-kormányt felkérte, tisztázza, milyen módon lépett fel a rendőrség az elmúlt hetekben a tüntetők ellen.


Reuters
A világ legnagyobb brit hírügynöksége ugyanezen hírhez hozzáteszi, hogy Gyurcsány hazugságairól kiszivárgott anyag okozta az 1989 óta Magyarországon tapasztalt legnagyobb tüntetéseket. A rendőrség, írja a Reuters, gumigolyót, vízágyút és könnygázt használt tömegoszlatásra.


International Herald Tribune Online
A globális amerikai lap két cikkben foglalkozik Magyarországgal, mindkettőben az Associated Press amerikai hírügynökség anyagát közölve. Az egyik arról szól, hogy a magyar hatóságok új szabályokkal korlátozzák a kormányellenes tüntetéseket. A másik pedig az angol–amerikai könyvpiacon megjelent, 1956-tal foglalkozó könyvekről írva megállapítja, Washingtonnak fogalma sem volt arról, mi történt ötven évvel ezelőtt Magyarországon. „Mint megszoktuk, a CIA félreértette.”


L'opinione.it
A mérsékelt olasz polgári lap azt írja, az 1956-os magyar felkelők „lemészárlóinak unokái szerint azok, akik ma Magyarországon a hazug, posztkommunista kormány ellen tüntetnek, fasiszták. És mint ilyenek, csak elítélésre és nem meghallgatásra érdemesek”. „Neofasisztákként” pedig „nincs joguk megszólalni”. „Őskommunista gazemberség” a régmúlt ócska, harmadik internacionalista kelléktárából előhúzni olyan ostoba ellentétpárokat, mint a „fasiszta-antifasiszta”. A népnek joga van arra, hogy a „szabadalmazott”, önmagukat leleplező hazug posztkommunistákból álló magyar kormány ellen tüntetessen – írja a L’Opinione.



A mértékadó olasz pénzügyi lap szerint „kúszó válságba” került Magyarország. Míg Gyurcsány Orbánt vádolja az erőszakért, a sajtó nagy része az ellenkező irányba mutogat.



A „Keleten” emelkedő populizmust vizsgálva a francia konzervatív, katolikus lap azt állítja, hogy Orbán Viktor a Trianon előtti Magyarország iránti nosztalgiára játszik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.