Igenis forradalom volt 50 évvel ezelőtt Magyarországon – szállt szembe a brit lapban Mark Pittaway angol történész. A szocialista európai parlamenti képviselő emellett arról is írt, hogy az elfeledett másik oldalon 1956-ban ott találhatók a meglincselt kommunisták, az antiszemita szlogenek és a náci ideológiát viszszaállítani kívánó szélsőséges csoportok. Ezzel összefüggésben a jelenlegi magyar politikai helyzetről azt írja: ezeknek a szélsőséges csoportoknak a hangja felerősödik, akik felé a Fidesz nyitva áll, Orbán Viktor pedig „nem lép fel nyíltan az antiszemita beszédek és a tüntetéseken látható náci zászlók ellen”. Mindebből egy angol vagy bármilyen külföldi olvasó azt a következtetést vonhatja le, hogy Budapesten a demonstrációkon horogkeresztes birodalmi zászlókat lobogtatnak. Hegyi Gyula vélhetőleg a balliberális oldal által a végletekig támadott ősi magyar zászlóra, az Árpád-sávos lobogóra gondolhatott, amely előtt a közjogi méltóságok is esküt tesznek.
A szocialista európai parlamenti képviselő durva csúsztatásnak nevezte, hogy a The Guardian című brit lapban egy hete megjelent cikkében tagadta volna, miszerint 1956-ban Magyarországon forradalom volt. Az MTI-hez eljuttatott közleményében úgy vélekedett, írásában annyit állapít meg, hogy Magyarországon vannak, akik inkább felkelésnek, mint forradalomnak minősítik a történteket. „Az angol nyelvű sajtóban az elmúlt évtizedekben többnyire a felkelés szakszóval illették a történteket, ezért írásában mind a forradalom, mind a felkelés kifejezést használta. Cikkében egyébként bátor és hősi harcokról ír, amelyekhez képest »elenyésző kisebbségnek« (small minority) tulajdonítja a szélsőséges fellépéseket.”
Nyakó István, az MSZP szóvivője nem kívánta kommentálni Hegyi Gyula The Guardianban megjelent cikkét és az azt pontosító, az MTI-nek kiadott közleményét sem. Leszögezte, az MSZP ’56-ról kialakított hivatalos álláspontját legutóbb az október 21-i kongresszuson Hiller István pártelnök, Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, Vitányi Iván és Mécs Imre képviselők is kifejtették. – A szocialisták szerint forradalom volt ötven évvel ezelőtt – mondta Nyakó István.
Wittner Mária halálra ítélt forradalmár, fideszes képviselő szerint Hegyi szégyellheti magát. Menjen ki a 301-es parcellához, és nézze meg, mennyi zsidó származású embert akasztottak fel ők – jegyezte meg. Az egykori szabadságharcos közölte: ne akarjanak a szocialisták újra történelmet hamisítani. Vegye elő a korabeli lapokat, nézze meg, olvassa el azokat, s rá fog döbbenni, milyen hazugságokat beszél most – hangsúlyozta Wittner Mária. A lincselésekkel kapcsolatban azt mondta: ne csodálkozzanak, hogy egy-egy ÁVH-st meglincseltek, akiknek közük volt a békés emberek halálát követelő sortüzekhez. Egyébként éppen fordítva történt, mint ahogy Hegyi Gyula ír róla: a kommunisták akasztottak fel és bántalmaztak rendkívül kegyetlen módon embereket, akik a magyar szabadságért küzdöttek – tette hozzá.
A betegek szeme láttára kellett újraéleszteni egy nőt a kecskeméti rendelőintézetben