A reformokra fordított propaganda erősítését jelzi a Magyar Hírlap értesülése is, mely szerint heteken belül kinevezik az Egészségügyi Minisztérium új szóvivőjét, akinek legfőbb feladata az ágazat átalakítása szükségességének megmagyarázása lesz. Az újság úgy tudja, az új szóvivő valószínűleg Molnár Barbara, a Napi Gazdaság volt egészségügyi szakújságírója lesz.
A Magyar Hírlap arról is beszámol, hogy a kormányzati kommunikációval kapcsolatos közbeszerzési eljárások nagy nyertese is az egészségügy lehet, ugyanis a tárcánál több témában is szükség van magyarázó kampányra, melyek közül a januártól fizetendő alkalmankénti 300 forintos vizitdíj lesz a legsokkolóbb.
A 2007-es költségvetési javaslatból már korábban kiderült, hogy az összeg, amit a kormányzat a lakosság tájékoztatására szán, több mint négyszeresére növekszik a tavalyihoz képest. A tervezett büdzsé alapján kommunikációra – például reklámokra – hárommilliárd forintot költ majd el a Gyurcsány-kormány. A 2006-ra szóló költségvetési javaslatban a kommunikációs célokra fordítható összeg 730 millió forint volt, az ideiben már hárommilliárd, vagyis egy év alatt 4,1-szeres emelkedésről beszélhetünk.
Múlt héten lapunknak a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) azzal indokolta a megnövekedett kiadásokat, hogy „a kormányzatnak kötelessége és felelőssége az állampolgárok pontos és korrekt tájékoztatása.” Mint azt a Kormányszóvivői Iroda levele írja, soha nem volt még ennyire fontos, hogy az emberek megértsék, hogy például az egészségügyi reform nem a vizitdíjról vagy az oktatási reform nem a fejlesztési részhozzájárulásról szól. A MeH állítása alapján azért emelkedett meg enynyire az összeg a megszorítások idején készült költségvetésben, mert a kormányzat központosította a kommunikációs kiadásokat, vagyis a szaktárcák megbízásai helyett sokszor a Miniszterelnöki Hivatal választ majd partnereket az állami reklám- és pr-feladatokra.
A kormányzati intézkedéseket tavaly és idén is népszerűsítette a kormány. A Kérdések és válaszok elnevezésű kormányzati roadshow például 150 millió forintjába került az adófizetőknek. Ezenfelül Kóka János gazdasági miniszter tavaly június óta három reklámkampányt is elindított az országos napilapokban, összesen százmillió forint értékben. Ismert, az MSZP és az SZDSZ még ellenzékből folyamatosan támadta az Orbán-kormányt, mert például közpénzből reklámozta a Széchenyi-tervet.
Kovács Zoltán elárulta, mi lesz a legnagyobb vita Európa és az USA között