Nem volt napközben egyértelmű, hogy a magyar tőkepiaci indikátor milyen irányt vesz fel. A reggeli veszteséges tartományból ugyan rövid idő alatt sikerült kitörni, de valójában csak a szerdai értékéig tudott visszakúszni az index. A nap legnagyobb részében 24 300 pont környékén járt a BUX görbéje, változást csupán a Standard and Poor’s (S&P) hitelminősítő Magyarországra vonatkozó újabb besorolása, valamint a Magyar Telekom osztalékáról szóló közgyűlési döntés hozott.
A BUX záráskor 24 432,41 ponton állt, azaz 123,39 ponttal lépett előző értéke felett a partvonalon túlra. A félszázalékos megugrás és a 23,8 milliárd forintos, aránylag magas forgalom azt jelezte, hogy a kedvező hírek hatására a befektetők óvatos vásárlásokba kezdtek. A nap nyertese a Magyar Telekom és a Richter volt. A két társaság részvényei 2,7-2,7 százalékos növekedést produkáltak. Jelentős áremelkedést mutatott az Állami Nyomda és a Pannonplast is. Az OTP egy százalékkal javult, a Mol viszont 2,2 százalékkal gyengült.
A Magyar Telekom közgyűlése megszavazta az osztalékot, azaz minden 100 forint névértékű részvényre 2005. évi osztalékként a társaság 73 forintot, a 10 ezer forint névértékű részvényekre 7300 forintot fizet. Az osztalékot 2007. január 12-től fizetik ki a részvényeseknek. A Magyar Telekom igazgatósága tegnapi ülésén Christopher Mattheisent a Magyar Telekom Nyrt. vezérigazgatójává, majd elnökévé választotta.
A bankközi devizapiacon a forint igen széles skálán ingadozott. Délelőtt aránylag nyugodt üzletmenet folyt, de délután – a S&P bejelentését követően – előbb jelentős erősödésbe fogott a forint az euróval szemben, majd a nap végén a forint árfolyama szerdai szintje közelében stabilizálódott, azaz egy euróért 252,20 forintot adtak. A dollár piacán is igen heves mozgások alakultak ki, egyes információk szerint egy magyarországi nagybefektető dollárvásárlásba kezdett, ebben valószínűleg szerepet játszott a délután közzétett amerikai GDP-adat is. Fél négy felé a dollárt 191,75–191,90 forinton jegyezték, szemben a reggeli 191,05–191,25 forinttal.
A nemzetközi tőkepiacokon is jobbára emelkedő trendek uralkodtak. A prágai és a varsói parkettek indexei javultak, a moszkvai RTS viszont gyengülőben volt.
Menczer Tamás: A németeket is megvédték a brüsszeli szabályok, ugye, Peti?