Igen változatos képet festett tegnap a pesti parkett. A gyengülés valóban elérte a magyar piacot, de nem volt teljesen egyértelmű a BUX visszaesése. Ez alatt azt kellett érteni, hogy a kereskedés egyes szakaszaiban az index javuló irányba is elmozdult, de jobbára a csökkenő trend volt az uralkodó. A BUX végül 256,70 pontos eséssel zárta a napot. Az aránylag magasnak mondható, 25 milliárd forint feletti forgalom is jól mutatta, hogy a befektetők ezúttal mérsékelt eladásokba kezdtek. Az ünnepi zárva tartás miatt óvatosak a spekulánsok, portfólióikból inkább kiszórták az emelkedésre és esésre is egyaránt képes részvényeket, mondván: nem érdemes kockáztatni, a „párna alól” nem vész el a tőke négy nap alatt.
A vezető részvények közül egyedül a Richternek sikerült emelkedéssel zárnia, a gyógyszergyártó 0,2 százaléknyi pluszt sajtolt ki magából. A nap vesztese a Pannonplast lett 2,6 százalékos eséssel, a műanyagipari társaságot a gyengélkedők sorában az OTP követte. A 14,4 milliárdos forgalmú banki papírok két százalékkal váltak olcsóbbá. A Magyar Telekom 0,5 százalékkal, a Mol 1,2 százalékkal gyengült. Az Egis annak is köszönhette drágulását, hogy igazgatósága, a korábbi évekhez hasonlóan, részvényenként 120 forint osztalék kifizetését javasolja majd a társaság január 24-én megtartandó 2007. évi rendes közgyűlésén. A társaság üzleti éve egyébként szeptember 30-án zárult. A Démász bejelentette, hogy rendkívüli közgyűlésén a társaság zártkörűvé alakításáról döntöttek.
Opció a Graphisofttól. A Graphisoft SE főrészvényesei és Gerhard Weiss, a Nemetschek AG ügyvezető igazgatója vételi opciós szerződést írtak alá, amely lehetővé teszi, hogy a Nemetschek AG többségi tulajdont szerezzen a Graphisoftban, részvényenként 9 eurós áron. A vételi opció várható lehívása után a Nemetschek AG többségi részesedést szerez a Graphisoft SE-ben, és – összhangban a Budapesti Értéktőzsde hatályos rendelkezéseivel – nyilvános vételi ajánlatot tesz majd a Graphisoft SE valamennyi részvényére.
A Margit hídnak ütközött egy uszály - videó