Magyarország a legrosszabbak között van a korrupció elterjedtsége alapján, legalábbis így érzik ezt a magyar emberek – derül ki a Gallup International százegy országban végzett felméréséből, amelyről a Világgazdaság számolt be. A nemzetközi közvélemény-kutató cég arról kérdezte meg az állampolgárokat, menynyire tartják valószínűnek a hivatalokban és a gazdasági életben a korrupciót. Hazánk 84-es indexmutatójával Kirgizisztánnal együtt a 78. helyet érte el. Az index értékei szoros összefüggésben vannak az adott állam vezetése iránti bizalommal, illetve a kemény munka és a vállalkozó kedv megítélésével.
Cser-Palkovics András (Fidesz) szerint az eredmény megdöbbentő és elszomorító egyszerre, jól mutatja az állampolgárok lesújtó véleményét az állam vezetésével szemben, és jól tükrözi a társadalom negatív lelkiállapotát, az általános elkeseredettséget.
Horn Gábor (SZDSZ) úgy vélte, az utolsó négy évben jelentős lépéseket tettek a korrupció visszaszorítása érdekében (példaként említette az üvegzsebtörvényt és a közbeszerzési törvény módosítását), de kétségtelen, hogy mindez nem volt elegendő.
Hock Zoltán (MDF) úgy látja, a korrupció visszaszorításához a politikai erők összefogására és új, hatékonyabb jogszabályokra lenne szükség. Hock Zoltán hozzátette, az MDF február elején benyújtja az Országgyűlésnek a „tiszta kezek hivatala” felállítására vonatkozó javaslatát; ennek a kormánytól független szervezetnek joga lenne vizsgálatokat folytatni korrupciógyanús ügyekben.
Magyar Pétert nem zavarja öccse támogatása