Közel két hónapja kezdődött el az a folyamat, melynek során a forint árfolyama a 265-ös szintről a jelenlegi 252-es értékre erősödött az euróval szemben. Amikor a magyar fizetőeszköz kurzusa elkezdett erősödni, egy elemző sem nyilatkozott úgy, hogy a forint megállíthatatlanul 260 alá megy.
Tegnap egy átfogó Goldman Sachs-elemzés rámutat, hogy már túlzott a forint erősödése, és korrekció várható. Több szakértő reagált az amerikai befektetési bank véleményére: úgy kommentálták, hogy „huhognak a dollárban ülők”.
A Goldman Sachs londoni elemző részlege által összeállított havi európai feltörekvő piaci elemzése hat hónapos távlatban azt várja, hogy az euró forintárfolyama 282-ig erősödik vissza, és arra is számít, hogy mostantól enyhülni fog az MNB pénzügy-politikai alapállása.
A Goldman Sachs az elemzés szerint még mindig valószínűsít egy további, negyed százalékpontos jegybanki kamatemelést, 8,25 százalékra, de az a tény, hogy az MNB már novemberben és decemberben sem emelt, erősíti azt a lehetőséget, hogy a szigorítási ciklus a jelenlegi, 8 százalékos központi kamaton tetőzött. A BNP Paribas a pénzügy-politikai szigorító ciklus folytatódását várja, szerinte az MNB alapkamata 8,75 százalékon fog tetőzni áprilisban, és az év végéig is csak negyed százalékponttal süllyed, 8,50 százalékra. A magyar elemzők év végi elemzéseikben 245–270 forint közötti eurót jósoltak az idei év egészére, a legtöbb hazai szakember az év első hónapjaiban 250 forint alatti uniós devizával is számolt. Sarkadi Szabó Kornél, a Cashline Értékpapír Zrt. vezető elemzője volt a legpesszimistább forint/euró ügyben: a szakember 260–270 forintnál erősebb eurót nem vár ebben az évben.
Több százezer forintot nyertek a szerencsések a hatoslottón