Pár napos emelkedés után megérkezett tegnap a Budapesti Értéktőzsdére a gyengülés. A magyar tőkepiaci indikátor egy kisebb emelkedéstől eltekintve tartós veszteséget mutatott. 38 ponttal erősödve nyitott, majd előző záróértéke alá esett. A kereskedés folyamán az index értéke megközelítette a 24 ezer pontos határvonalat is, de azt átszakítania nem sikerült. A BUX záráskor 24 215,63 ponton állt, ami 144,91 pontos csökkenésnek felelt meg.
A magyar piacon jelentkező gyengülési folyamatokról a szakértők elmondták, hogy csak kiigazításról lehet szó. Irányváltásra egyelőre nem lehet számítani. Tegnap a Mol és a Richter árfolyama emelkedőben volt, a Magyar Telekom és az OTP kurzusa viszont gyengélkedett. Az olajipari papírok kilencmilliárd forintos forgalom mellett 1,6 százalékkal drágultak, a Richter 0,3 százalékkal ugrott meg. A csökkenő árú távközlési papírok 2,1 százalékkal, a bankiak kereken két százalékkal váltak olcsóbbá. A 20 milliárd forintos forgalom is jól mutatta, hogy a magyar piacon nem jelentkezett komolyabb eladói nyomás. A kis forgalmú részvények közül a BorsodChemet érdemes kiemelni, a vegyipari cég árfolyama magas forgalom mellett 2,5 százalékkal nőtt. A nap vesztese a 3,1 százalékkal zuhanó Humet lett.
A bankközi devizapiacon a forint árfolyama gyengült. Történt ez azért, mert Auth Henrik MNB-alelnök hétfői véleményét az infláció várható alakulásáról a befektetők a jövőbeli kamatemelés lehetőségeként értelmezték. A piac így márciusra 0,25 százalékos kamatemelést vár, ennek hatására az euró 253,75 forint közelébe erősödött.
A Margit hídnak ütközött egy uszály - videó