Magasról csúszott vissza a BUX árfolyama az előző szintje közelébe. Tegnap a hazai indikátor 24 486 pontig emelkedett, majd a kereskedés során előbb
24 300 pontra, végül 24 200 pont közelébe esett vissza. A napközbeni zuhanást az okozta, hogy a befektetők tovább folytatták azt a lassú, de érezhető eladási folyamatot, amelynek lényege az óvatos profitkivétel. A BUX záráskor 24 217,93 ponton állt, ami csupán 2,3 pontos emelkedésnek felelt meg.
A magyar piac gyengülését semmi sem indokolta, azaz sem a környező, sem a vezető tőzsdéken zajló folyamatok nem voltak hatással a BUX-ra. Pesten lassú erózió kezdődött, a befektetők nem döntötték el, hogy milyen irányt vegyenek fel, az biztos, hogy a nyereséges papírokat eladogatják, és helyükre még nem vásárolnak újabbakat. Ennek az irányvonalnak a jegyében zajlott tegnap a kereskedés, a tőzsde forgalma alig haladta meg a 20 milliárd forintot. A vezető részvények közül az OTP és a Magyar Telekom tudta tartani magát a javuló trendhez, a Mol ára változatlan maradt, míg a Richter kurzusa gyengélkedőben volt. A banki részvények 9,2 milliárd forintos forgalom mellett 0,2 százalékkal drágultak, a távközlési papírok 0,4 százalékot erősödtek. A Richter feltehetőleg annak a hírnek kapcsán gyengült, hogy az Egis vezetése jelezte: a társaság nem vár felfutást az idén az orosz kormány által támogatott DLO gyógyszerprogramban. Ezt Marosffy László, az Egis vezérigazgató-helyettese mondta újságíróknak, a társaság éves közgyűlése után. Marosffy kifejtette, a szociálisan rászorulókat támogató oroszországi gyógyszerprogramra – ami a magyar közgyógyprogramhoz hasonlít – a vártnál jóval nagyobb igény mutatkozott, s az erre szánt büdzsét jelentősen túlköltötték. Emiatt a fizetési határidők az orosz partnereknél kitolódtak, jelenleg már az éven túli fizetések a jellemzők.
Az OTP minimális javulását a nemrégiben szerzett oroszországi leányvállalata, az Investsberbank 2006-os nyeresége indukálta.
A kisforgalmú papírok közül az FHB megugrása volt számottevő, elemzők szerint rövid időn belül kiírhatják a privatizációs-tanácsadói pályázatot. A jelzálogbank árfolyama két százalékkal nőtt. Jelentős drágulásokat mutattak az Agrimpex, a PannonVáltó és a Csepel részvényei.
A Margit hídnak ütközött egy uszály - videó