A keresetlevél szerint Kiss Ildikó és társai összesen 6,25 millió forint kártérítés, illetve az esedékes kamatok megfizetését kérik az alperesektől. Azért ilyen viszonylag alacsony kárösszeget határoztak meg – magyarázta Hantos Ádám –, mert az orvos szakértői vélemények még nem készültek el, így a pontos kárt sem lehet meghatározni. Az alacsony kárérték másik oka, hogy közbenső ítélet meghozatalát kérték a bíróságtól az alperesek felelősségének vonatkozásában, és ha a felelősségüket megállapítják, akkor terjesztik be a reális kárértéket, 80–100 millió forintot a Fővárosi Bíróságra. Az ügyvéd hozzátette: a per kockázata annak értékével (a követelt kártérítési összeggel) arányosan nő, és mivel a megbízói nehéz körülmények között élő, szegény emberek, ezért ők nem engedhetik meg maguknak, hogy ilyen nagy összegben indítsák meg a pert.
A felperesek között van az erdélyi Kiss Ildikó, akinek férjét egy lezuhanó faág ölte meg az augusztus 20-i ítéletidőben.
*
További felperesek a viharban életét vesztő, szintén erdélyi házaspár hozzátartozói, illetve az a 23 éves lány, aki súlyos sérülései miatt tolószékbe kényszerült. A keresetlevélhez csatolták az állampolgári jogok országgyűlési biztosának a jelentését.
Ismert, Lenkovics Barnabás és helyettese, Takács Albert vizsgálata megállapította: az augusztus 20-i, öt ember halálával és több száz sérülésével járó tragédia első számú felelőse a Szilvásy György vezette kancellária. (Szilvásyról ma sem tudni pontosan, hol tartózkodott augusztus 20-án.) A felperesek megpróbáltak peren kívül megegyezni a MeH-hel, de Gilyán György államtitkár a polgári törvénykönyvre hivatkozva azt válaszolta nekik, hogy a kancelláriának nincsen kártérítési felelőssége.
Rogán Antal: Abban bízom, sokan fogják használni a Digitális Állampolgárság Programot