Letartóztatta a bíróság a múlt héten az amerikai állampolgárságú A. L. F.-et, akit a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) már három éve köröz – tájékoztatta lapunkat Papp Csaba ezredes, az NNI gazdaságvédelmi főosztályának vezetője. A férfit az Interpol segítségével Romániában fogták el. A nem mindennapi csalássorozat elkövetői közül még három amerikai és egy román állampolgárt keres a magyar rendőrség. Papp Csaba emlékeztetett: kifejezetten a külföldiek megkárosítására hozták létre azt a kilenc, Magyarországon bejegyzett céget, amelynek vezetői még négy éve buktak le Budapesten. Ügyükben már vádat emeltek, de mivel még több gyanúsítottat keresnek, illetve azóta is érkeznek külföldről a feljelentések, az NNI még nem zárhatta le az aktákat.
Az adatok szerint a magyar M. Áron, az amerikai M. Garber és P. Scheffer, illetve német és román társaik 481 rendbeli csalással 2,5 milliárd forintnyi kárt okoztak, s 9,8 milliárd forintot mostak tisztára 2002 és 2003 között. A gyanúsítottak egy részére sikerült rábizonyítani, hogy tetteiket bűnszervezetben követték el. Az amerikaiak bonyolították le a pénzforgalmat, a magyarok Budapesten irányították az itt bejegyzett – többek között a Livingstone Asset Management Kft. és a Cambridge Global Kft. nevű – társaságokat. A külföldiek Budapest több pontján irodákat és telefonvonalakat béreltek, majd csaknem kétszáz, angolul jól beszélő telemarketinges alkalmazottat vettek fel, akik felkutatták a leendő ügyfeleket. Ezzel párhuzamosan Nyugat-Európa nagyobb városaiban virtuális irodákat nyitottak: a bejegyzésük hivatalosan megtörtént, de ott semmilyen tevékenységet nem folytattak. Egy technikai csellel elérték, hogy a virtuális iroda telefonszámát írta ki az áldozat készüléke, amikor a telemarketingesek Budapestről kezdeményezték a hívást. A telefonálók az ügyfeleknek jól hangzó álneveken mutatkoztak be azzal, hogy a külföldi iroda helyének megfelelő városból telefonálnak. Két létező amerikai vállalat, a Safeguard Technologies Inc. és a Slender Life International Inc. részvényeit kínálták, amelyeket azonban az amerikai tőzsdére, a Nasdaq-ra nem vezettek be.
Az elkövetők egy év alatt csaknem 500 – brit, ír, svéd, norvég, német, holland, belga, francia, portugál, görög, dél-afrikai, új-zélandi és magyar állampolgárságú – ügyféltől fejenként ezer és százezer amerikai dollár közötti összegeket csaltak ki. A bankszámlákra szinte naponta érkeztek a milliók, s a pénzt a gyanúsítottak még aznap fel is vették. Az NNI 440 millió forintnak megfelelő ingatlant és készpénzt vett zár alá.
Baloldali hazugságok az áram áráról: itt a Patrióta leleplezése!