Új gyanúsítottak a móri ügyben

A múlt hét végén elfogott két tatabányai férfit gyanúsítják a nyolc halálos áldozatot követelő móri bankrablás elkövetésével – közölte a Nemzeti Nyomozó Iroda igazgatója tegnapi sajtótájékoztatóján. A Veszprémi Városi Bíróság tegnap előzetes letartóztatásba helyezte őket. Kaiser Ede védője ma perújítási indítványt nyújt be az ügyészségre.

2007. 02. 20. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 36 éves, tatabányai N. Lászlót és a 34 éves W. Róbertet gyanúsítja a rendőrség a nyolc halálos áldozatot követelő, öt évvel ezelőtti móri bankrablás elkövetésével – jelentette be tegnapi sajtótájékoztatóján Bolcsik Zoltán dandártábornok, a Nemzeti Nyomozó Iroda igazgatója. Emellett N. Lászlót a veszprémi postásgyilkossággal és további, kézbesítők elleni támadásokkal is meggyanúsították. A két férfi vallott a móri bűncselekményről, de nem minden részletre kiterjedő nyilatkozatot tettek, ezért az elmondottakat az NNI jelenleg is ellenőrzi.
Bolcsik felidézte: 2002. február 13-án egy ismeretlen férfi Tatabányán megtámadott egy postai kézbesítőt, és elmenekült a megszerzett 800 ezer forinttal. Ezután a tettes még öt alkalommal rabolt ki postai kézbesítőt, 2003 júniusában Veszprémben fegyverrel meg is sebesített egyet, aki később belehalt sérülésébe. Három évvel ezelőtt vette át a nyomozást az NNI, amelynek munkatársai Tatabánya külterületén 2004. december 28-án és 2006. október 3-án a bűncselekményhez, illetve az elkövetőhöz köthető tárgyakat találtak. A csomagokban fegyverek, lopott iratok, lőszerek, hüvelyek, pirotechnikai eszközök, rendőrségi láthatósági mellények és egyéb tárgyak voltak. Több lőszerhüvelyről a fegyverszakértő megállapította, hogy azokat a móri emberölésnél használt 7,65-ös pisztolyból lőtték ki. A nyomozásba ekkor bekapcsolódott az az egység, amely a móri bankrabláskor használt és eddig még meg nem talált fegyverek hollétét kutatta. A postásgyilkosság ügyében előbb rajzot, majd gipsz fejszobrot készítettek az elkövetőről, amelyet nyilvánosságra hoztak. Ennek hatására rengeteg adatot, információt kaptak. Az egyik bejelentő azt állította, tudomása van arról, hogy egy ismeretlen férfi a Tatabánya melletti erdőből különféle tárgyakat hozott ki. A rendőrök azonosították ezt az embert, és ellenőrizték kapcsolati rendszerét is. Így jutottak el N. Lászlóhoz és W. Róberthoz, akiket a múlt hét végén fogtak el.
A nyomozáskor a rendőrök megállapították: N. László a móri bűncselekmény előtt többször is járt a településen. Társa, W. Róbert azért lett gyanús, mert 2002-ben szoros kapcsolatban állt N. Lászlóval. Utóbbi férfiról Bolcsik elmondta: „militarista múlttal rendelkezik”, szerződéses katonaként teljesített szolgálatot, majd később egy rendvédelmi szervnél is dolgozott, de nem rendőr volt. Őszintén rajongott a fegyverekért, és egy fegyverkereskedésben helyezkedett el. W. Róbert büntetlen előéletű, három gyermek apja.
A rendőrség a móri bűncselekmény tényleges elkövetőiként számol tehát a két férfival, akiknek a bankrablás miatt jogerősen elítélt Kaiser Edéhez és a vérengzéssel megvádolt Hajdú Lászlóhoz fűződő esetleges viszonyát még vizsgálják. A nyomozástól további adatokat remélnek, ezért a héten újabb sajtótájékoztatót tartanak – fűzte hozzá Bolcsik Zoltán.
Szoboszlai Richárd, a fővárosi főügyész helyettese elmondta: Kaiser ügyében a Fellebbviteli Főügyészség indítványozhatja a perújítást, erről majd az ítélőtábla dönt, az esetleges eljárást pedig a Fővárosi Bíróság folytatja majd le.
A Veszprém Megyei Bíróság szóvivője, Kahler Frigyes lapunkat arról tájékoztatta, hogy N. Lászlót és W. Róbertet harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezte tegnap a városi bíróság. Előbbi férfit a postásgyilkosság elkövetése miatt előre kitervelten, közfeladatot ellátó személy sérelmére elkövetett emberöléssel, a móri bűncselekmény miatt pedig előre kitervelten, nyereségvágyból, több emberen elkövetett emberöléssel gyanúsítják. W. Róbertet a móri bankrablásban való részvétele miatt előre kitervelten, nyereségvágyból, több emberen elkövetett emberöléssel gyanúsítják.
Ma adja be a Fővárosi Főügyészségre perújítási indítványát a 2002. május 9-i, móri bankrablás miatt tavaly tényleges életfogytiglani fegyházbüntetésre ítélt Kaiser Ede védője, Dezső Antal. A jogász lapunknak elmondta: a rendőrségi nyomozás olyan új tényeket tartalmaz, amelyek megalapozhatják Kaiser Ede felmentését a móri bűncselekmény vádja alól. A főügyészségnek három lehetősége van kérelmének elbírálására: perújítási nyomozást rendelnek el, a bíróságon indítanak eljárást, vagy elutasítják azt. Az ügyvéd szerint az első verzió a valószínűbb, s a nyomozást annak kell majd elvégeznie, akit az ügyészség kijelöl a feladatra.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.