Megkezdődött a Budakörnyéki Bíróságon a vád ismertetésével a két és fél évvel ezelőtti, törökbálinti petárdaraktár-robbanás pere. A Pest Megyei Főügyészség a Pyro-Technic Kft. négy vezetőjét több ember halálát okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetéssel és robbanóanyaggal való visszaéléssel vádolja. Az elsőrendű vádlott, T. Ferenc volt a kft. ügyvezetője, a másodrendű vádlott, T. Ferenc a cég műszaki igazgatója, a harmadrendű vádlott, K. Zoltán a társaság üzemeltetési vezetője, míg a negyedrendű a Pyro-Technic Balaton Kft. ügyvezetője volt. Utóbbi cég a vádlottak peremartoni gyárát üzemeltette.
A vádirat szerint a négy vezető felelős azért, hogy megsértették a raktárépületnek és a raktározási szabályoknak a pirotechnikai tevékenység végzésére vonatkozó szigorú szabályait, valamint a raktárépületben engedély nélkül tároltak fekete lőport. Ugyanúgy, ahogyan a peremartoni üzemben tartott 1710 kiló fekete lőporra sem volt engedélyük. A vádhatóság szerint a raktár nem megfelelő szellőztetése miatt a szabálytalanul tárolt alapanyagokból fekete lőpor és fémporos elegy rakódott le a helyiségben. A raktárépület szerkezetének kialakítása, a szikramentes padozat részleges hiánya, a tárolási, raktározási szabályok figyelmen kívül hagyása vezetett a robbanáshoz. Csaknem hetven kilogramm fekete lőpor és 230 kilogramm pirotechnikai eszköz robbant fel. A cég három munkatársa életét vesztette, további öt ember nyolc napon belül, egy férfi pedig nyolc napon túl gyógyuló sérülést szenvedett. A vádbeli napon egy szegedi megrendelő a cégtől több mint száz olyan pirotechnikai terméket kért, amelyek csak rövid ideig tárolhatók, elkészítésük után pár napon belül fel kell azokat használni. A megrendelés elkészítése miatt a három alkalmazott munkaidőn túl is bentmaradt. Az utolsó telefonhívást háromnegyed ötkor a raktárvezető bonyolította le, pár perccel később egy kisebb, majd egy jóval erősebb robbanásban a raktár megsemmisült.
A vádirat szerint az első három vádlott megszegte a munkaköri leírásban rögzített kötelezettségeit, amikor nem gondoskodtak a raktározás előírásoknak megfelelő körülményeiről. A másod- és harmadrendű vádlott együtt felelős azért, mert nem szervezték meg és nem hajtatták végre munkatársaikkal az összes biztonsági előírást, T. Ferenc pedig nem gondoskodott arról, hogy a kft. működéséhez szüksége szakhatósági engedélyeket beszerezze. Nem gondoskodott arról sem, hogy a dolgozók mindegyikének legyen tűzvédelmi szakvizsgája, tűzvédelmi és munkavédelmi oktatásban részesüljön.
A per a vádlottak meghallgatásával április közepén folytatódik.
Mérgezés miatt meghalt egy pár Komárom-Esztergom vármegyében